Zámek Krásný Dvůr (okr. Louny)

Vytisknout s sebou

Tento výlet nás zavede do překrásného barokního zámku Krásný Dvůr, který najdeme ve stejnojmenné obci nedaleko města Podbořany v okrese Louny. Zámek nechal postavit F. J. Černín z Chudenic na místě renesanční vily v letech 1720-24 podle návrhu F.M.Kaňka. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR a roku 2001 byl prohlášen národní kulturní památkou. Atmosféra stavby učarovala i českým filmařům – natáčelo se zde několik pohádek. Ve filmu Jak básníkům chutná život představoval Krásný Dvůr zámek v Bezdíkově a v roce 1989 zde režisér Jiří Menzel natočil film Konec starých časů dle románu Vladislava Vančury.

Auto necháváme na vyznačeném parkovišti cca 30m od zámku a jdeme si prohlédnout interiéry. Prohlídkový okruh zámkem trvající cca 45 minut nabízí prohlídku 18 místností. V místnostech je vybavení především z 18. a 19. století. Během prohlídky uvidíte bohatou obrazovou výzdobu, dobovou výmalbu stěn, soubor historických kamen, historický nábytek nebo také barokní sbírku psích portrétů. Navštívíte např. Dámskou ložnici, Biedermeierový salon, Hudební salonek, Černínskou knihovnu nebo Malou a Velkou obrazárnu.

Po prohlídce zámku se vydáváme prozkoumat největší a nejstarší anglický park se soustavou rybníků a kanálů, doplněný velice zajímavými romantickými stavbami – různými pavilony a vyhlídkovou věží. Park se rozprostírá kolem zámku a jeho celková rozloha je téměř 100 hektarů. Park je celoročně volně přístupný, je možné si však objednat komentovanou prohlídku parku, trvající asi 120 minut – minimální počet platících návštěvníků pro prohlídku s průvodcem je 5. Pokud si chcete prohlédnout park celý, beze spěchu se přitom projít nebo i posedět, určitě si vyhraďte aspoň dvě hodiny času, v klidu zde můžete strávit i celé odpoledne - park je podrobněji popsán v samostatném výletu.

V areálu zámku se nachází zámecká kavárna, která je otevřena o víkendech podle otevírací doby zámku a nabízí příjemné občerstvení.

Informace o výši vstupného, otevírací době a probíhajících akcí najdete zde: www.krasny-dvur.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Procházka zámeckým parkem Krásný Dvůr

  • 5 km
  • 1 / 5

Schillerova rozhledna

  • 2 km
  • 3 / 5

Naučná stezka Křížová cesta Kryry

  • 2 km
  • 3 / 5

Vitrážové muzeum Libyně - rozhledna Vochlice a zpět

  • 2 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Krásný Dvůr

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.