Zámek Dobrohoř (okr. Jindřichův Hradec)

Vytisknout s sebou

Za cíl dnešního výletu jsme zvolili zámek Dobrohoř, který se nachází v obci Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji. Do obce jezdí pravidelné autobusy ze Slavonic, Nové Bystřice a Jindřichova Hradce. K občerstvení je zde hostinec a restaurace a pro děti je k dispozici dětské hřiště. Při cestě autem lze pohodlně a bezplatně zaparkovat přímo u zámku.
Na zámku Dobrohoř jsou poskytovány bezplatné prohlídky interiéru s možností shlédnutí aktuálních výstav. Mimo to si zde lze zakoupit občerstvení, suvenýry a místní med a výrobky z něj. Nově je zde otevřen i vinný sklípek.

V roce 1843 byl na místě dnešního zámku vystavěn pivovar, kde se od začátku následujícího roku vařilo pivo. Asi roku 1847 nechal Ferdinand von Sternbach budovu pivovaru přestavět na jednoduchý klasicistní zámek. Po roce 1945 došlo k zestátnění zámku. V roce 2013 koupili zámek současní majitelé, kteří se jej snaží zrekonstruovat.

Otevřeno je od června do září denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00 hodin. V květnu a říjnu je otevřeno pouze o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin. V zimních měsících je otevřeno pouze po domluvě. Novinkou a zámku je i možnost ubytování v soukromých apartmánech.

Kromě zámku si lze ve Starém Městě pod Landštejnem prohlédnout i zvonici a pozdně gotický farní kostel z počátku šestnáctého století.

https://www.zamekdobrohor.cz/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Hrad Landštejn

  • 1 km
  • 3 / 5

Slavonice

  • 1 - 2 km
  • 1 / 5

Vyhlídková věž ve Slavonicích

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Rozhledna u Jakuba a Ďáblova prdel

  • 6 - 7 km
  • 2 / 5

Muzeum veteránů Nová Bystřice

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Dobrohoř

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.