Muzeum veteránů Nová Bystřice (okr. Jindřichův Hradec)

Vytisknout s sebou

Dnes se vydáváme na návštěvu muzea veteránů v Nové Bystřici, které je největším muzeem amerických automobilů v Čechách. Muzeum sídlí v areálu nově opravené opuštěné textilní továrny a nabízí nabídne cestu časem - pohled do minulosti. Celá expozice je rozdělena do několika sálů. Nejstarším vstaveným automobilem je Ford T Speedster z roku 1912. Ještě starší exponát je však plně funkční hasičská „koňka“, tedy stříkačka tažená koňmi s výkonem 150 litrů za minutu z roku 1874, kterou muzeu zapůjčil spolek místních hasičů. V jednom ze sálů se nachází i replika výrobní linky automobilů Ford, které se sériově začaly vyrábět v roce 1923. Muzeum má několik automobilů v depozitáři a celou sbírku průběžně doplňuje.

Otevřeno je od začátku června do konce září každý den od 10,00 do 17,00 hodin. V květnu, říjnu a v listopadu je otevřeno o víkendech také od 10,00 do 17,00 hodin.

Základní vstupné činí 180,- Kč, zlevněné pro studenty a seniory je 130,-.Kč, děti do 3 let neplatí

Parkovat lze přímo v areálu muzea (v případě, že by zde nebylo volné místo, je další bezplatné parkoviště zhruba 400 metrů od muzea).

Přímo v areálu je i kavárna a pro děti dětský koutek plný hraček a pomůcek na tvoření a malování.
Celý areál se nachází asi 300 metrů od náměstí v Nové Bystřici, kde je hned několik restaurací a v přilehlém parku je pro děti k dispozici dětské hřiště a několik laviček ve stínu stromů.

https://muzeumveteranu.cz/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Opletalova - Malé hřiště sídlištního typu mezi panelaky kousek od vlakového nádraží.

Kam na výlet v okolí

Hrad Landštejn

  • 1 km
  • 3 / 5

Zámek Dobrohoř

  • 0 km
  • 2 / 5

Zoopark Na Hrádečku

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Chlum u Třeboně

  • 2 - 4 km
  • 1 / 5

Rybník Hejtman

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum veteránů Nová Bystřice

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.