Za zvířátky do Klopotovského údolí (okr. Náchod)

Vytisknout s sebou

Dnešní výlet je krátký a nenáročný, určený zejména pro menší děti, zvládnete ho i s kočárkem, vede po asfaltových cestách. Pokud máte s sebou starší děti nebo jen dospělé, je možné výlet prodloužit o výšlap na Juránkovu vyhlídku u zříceniny hradu Výrov, odkud je krásný výhled na Nové Město nad Metují.

Výlet začínáme na Husově náměstí v samotném centru Nového Města nad Metují, kde je možné zaparkovat. Náměstí je velice malebné a upravené, je odsud blízko do zámku, městského muzea i infocentra. My se z náměstí vydáváme po žluté turistické značce a podél hlavní silnice klesáme dolů k řece Metuji, kterou přejdeme po mostě. Za mostem se silnice rozděluje, my pokračujeme vlevo ulicí Klopotovská, stále po žluté TZ. Asi po 250 metrech odbočuje žlutá značka doprava po menší asfaltové silnici, která nás dovede až k Bohdašínskému potoku, jehož tok budeme sledovat. Překonáme potok a po asi 10 minutách už přicházíme k první z ukázkových obůrek divoké zvěře v Klopotovském údolí. Obůrek je tu několik za sebou, v každé žijí jiná zvířata – hned v té první nalezneme rodinku divokých prasat, z nichž nejstarší sedmiletý samec váží pěkných 250 kg. V další obůrce jsou jeleni a laně, najdeme zde také ptačí voliéru s krocany, zlatými bažanty a holubi. Zvířata jsou na lidi zvyklá, takže je můžete v klidu pozorovat a některá se nechají přes plot i podrbat.

S malými dětmi je možno se odsud vrátit stejnou cestou, nebo pokračovat dalších asi 200 m k jeskyni Čertova díra, ve které je ledová stěna s krásnými ledovými krápníky. V korytě potoka si také povšimněte velkého hladkého balvanu, který má uprostřed prohlubeň, připomínající otisk velikého kopyta. Říká se mu Čertova šlápota a traduje se o něm pověst o honičce čerta s čarodějnicí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U zámku - Hledáte bezpečné hřiště? Tohle je jedno z těch, které vám rozhodně doporučujeme.
Dětské hřiště Husovo náměstí, u zámku - Máte chuť s dětmi vyjít k dětskému hřišti? Zde si vaše děti užijí spoustu zábavy a vy si můžete posedět na lavičkách!

Kam na výlet v okolí

Nové Město nad Metují - zámek

 • 0 km
 • 2 / 5

Peklo u Nového Města nad Metují

 • 4 - 8 km
 • 1 / 5

Kostnice v Bohuslavicích

 • 0 km
 • 1 / 5

Poutní místo Rokole a Cesta manželů

 • 1 - 1,5 km
 • 2 / 5

Naučná stezka Pevnost Dobrošov

 • 5 km
 • 3 / 5

Vojenská pevnost Dobrošov

 • 1 - 6 km
 • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Za zvířátky do Klopotovského údolí

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.