Za památkami města Jindřichův Hradec (okr. Jindřichův Hradec)

Vytisknout s sebou

Na dnešní výlet se vydáváme do jihočeského města Jindřichův Hradec, jehož historické centrum je památkovou rezervací. Přijíždíme vlakem a jsme rádi, že nemusíme hledat místo pro parkování. Pokud jedete autem doporučujeme zaparkovat někde za centrem. Místní nádraží je zajímavé pro své dvě trati - normální a úzkokolejové, na kterých se můžete svézt jak motorovým, tak parním vlakem po okolí.

Od nádraží se vydáváme po zelené turistické značce a brzy již přicházíme k prvním krásným stavbám tohoto města, k Františkánskému klášteru s kostelem svaté Kateřiny. Původní vzhled těchto budov změnila řada požárů a následných úprav, zatímco kostel má renesanční podobu, klášter je spíše barokní stavbou a dnes slouží jako sídlo soudu.

Klášterní ulicí pokračujeme přes Masarykovo náměstí až k náměstí Míru a dostáváme se do historického jádra města. Za vidění zde stojí nejenom Stará radnice a Sousoší Nejsvětější Trojice, ale především kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož vyhlídková věž je jednou z dominant celého Jindřichova Hradec. Gotická věž je necelých 70 metrů vysoká a po vystoupání 153 schodů se dostanete na vyhlídkovou plošinu, ze které se můžete pokochat výhledem nejenom na město, ale i blízké okolí.

Poté procházíme kolem další krásné kaple sv. Máří Magdalény, stojící na místě nejstaršího jindřichohradeckého kostela. Uvnitř nalezneme mimo jiné unikátní štukovou výzdobu. Od kaple již přicházíme k nejvýznamnějším památkám Jindřichova Hradce, k zámku a hradu. Komplex těchto budov je 3. nejrozsáhlejším památkovým objektem u nás. Vybrat si zde můžete z řady prohlídkových okruhů, my si však budovy prohlédneme pouze zvenčí a sejdeme kolem Malého Vajgaru k nábřeží, kde se nám na zámek s hradem naskytne nejhezčí pohled. Od nábřeží se vracíme zpět po zelené přes náměstí Míru (kde ještě navštívíme minipivovar Černý orel a dáme si výborné jídlo a ještě lepší pivo) k nádraží.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Hopsálkov - Skvělé místo pro zabavení Vašich dětí. Maminky mohou chvilku v klidu posedět u kávy a zákusku, zatímco děti se vyřádí v prostorné a pěkně vybavené her...
U nádraží - Krásné dětské hřiště se spoustou atrakcí a klidným okolím, pro nerušenou zábavu vašich dětí.
Jindřichův Hradec - Malé i velké děti se vyřádí na tomto moderním dětském hřišti, které mimo jiné nabízí i posezení pro dospělé
sídl. Pod kasárny - Spousta atrakcí na vás čeká na tomto příjemně lokalizovaném dětském hřišti
U Nežárky - Pěkné velké dětské hřiště v krásném klidném prostředí poblíž Nežárky.
Dětská zahrada - Rozmanité dětské hřiště se vším,co vaše děti potřebují!
Jindřichův hradec - Dětské hřiště, které je vám k dispozici po celý rok.

Kam na výlet v okolí

Zámek hrad Jindřichův Hradec

 • 0 - 2 km
 • 2 / 5

Z Děbolína na rozhlednu Rýdův kopec a okruhem zpět

 • 3 - 10 km
 • 1 / 5

Zoopark Na Hrádečku

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Muzeum fosilií Roseč

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Interaktivní park Fantazium

 • 0 km
 • 2 / 5

Zámek Červená Lhota

 • 1 - 3 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Za památkami města Jindřichův Hradec

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.