Z Děbolína na rozhlednu Rýdův kopec a okruhem zpět (okr. Jindřichův Hradec)

Vytisknout s sebou

Náš výlet začíná ve skvělém penzionu Keramika v obci Děbolín, která je vzdálená minut jízdy autem od Jindříchova Hradce. Cesta je celou dobu asfaltová, vede po cyklostezce, tedy velmi dobře sjízdná i pro kočárek či malé děti na odrážedle či kole.

Cesta vede obcí Děbolín, kolem místního dětského hřiště. Jdeme mírně do kopce, zpočátku mezi poli, později kolem lesa. Právě stromy na ni vrhají příjemný stín, obzvláště v dopoledních hodinách :) Za cca 1,7 km dojdeme k rozhledně, která je skutečně nádherná, moderní, nově vystavěná. Lze na ni vystoupat dvěma schodišti. Jedno je točité, kovové, uvnitř rozhledny, druhé je vystavěno jako panoramatické po vnějšu rozhledny. Ve vyšších patrech je výhled chráněn plexisklem. U ní je možno celý výlet skončit a vrátit se stejnou cestou zpět, nebo pokračovat dále okruhem přes obce Ratiboř a Matná. Celou cestu se nacházíme na cyklostezce, takže pozor na cyklisty. Od rozhledny do cíle už vede cesta převážně po rovince nebo z kopce kolem kostela sv. Barbory a kolem několika rybníků.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Děbolín - Velmi pěkné dětské hřiště, velkou prolézací sestavou s klouzačkami a tunelem doplňují houpačky, pro dospělé je pak k dispozici posezení.
Ratiboř - Pěkné dětské hřitě v sousedství tenisového kurtu a travnatého fotbalového hřiště.

Kam na výlet v okolí

Za památkami města Jindřichův Hradec

 • 3 - 5 km
 • 1 / 5

Zámek hrad Jindřichův Hradec

 • 0 - 2 km
 • 2 / 5

Muzeum fosilií Roseč

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Interaktivní park Fantazium

 • 0 km
 • 2 / 5

Zoopark Na Hrádečku

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Zámek Červená Lhota

 • 1 - 3 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z Děbolína na rozhlednu Rýdův kopec a okruhem zpět

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.