Vila Löw-Beer v Brně (okr. Brno-město)

Vytisknout s sebou

Stylová vila, kterou najdete na ulici Drobného 22, byla obývaná v letech 1913 až 1939. V krásném domě s rozlehlou zahradou bydlela rodina Alfreda a Marianny Löw-Beerových což byli rodiče Grety Tugendhat.

Vila je otevřená široké veřejnosti a slouží jako muzeum se zajímavou výstavou Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat, která mapuje historii architektury tehdejších brněnských elit.

Stavba na Drobného ulici sestávala v 19. století ze dvou stavebních parcel, na nichž stály běžné zahradní domky, a dále ze dvou pozemků s malým vinohradem a zahradou. V roce 1903 koupil zdejší pozemky bohatý továrník Moriz Fuhrmann, který si zde nechal postavit stylovou rodinnou vilu.

V jednopatrové vile byly čtyři větší byty, které měly celkem 14 pokojů, 7 kabinetů, 3 kuchyně, 2 koupelnami a 6 záchodů. Uliční a zahradní průčelí krášlí pěkný secesní štukový dekor. Velmi podobný dekor je pak stylově použit i na stěnách a stropech v interiérech včetně praktických truhlářských konstrukcí. Secesní rostlinné motivy jsou umístěné rovněž na keramické dlažbě a tmavě hnědém litinovém zábradlí schodiště. Autorem celého secesní projektu je uznávaný vídeňský architekt Alexander Neumann.

V komunistické době zde sídlil Domov mládeže. Od roku 2012 je Löw-Beerova vila v majetku Jihomoravského kraje a ve správě Muzea Brněnska.

Vstupné do objektu stojí 160, respektive 80 korun.Prostřednictvím brněnské realitní kanceláře Remax Delux můžete koupit mj. byty vhodné k pronájmu cizincům přes AirBnb.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Park Koliště - Venkovní posilovna v parku.
Vodní - Leitnerova - Oplocené hřiště v parčíku kousek nad zastávkou Hybešova s příjemným pogumovaným povrchem houpacím kruhem a pískovištěm.
Bieblova II - Nové dětské pískoviště s pítkem a lavičkami v Černých polích.
Bieblova I - Sportovní hřiště na basketbal, inline brusle a venkovní posilovna
Obilní trh - Vedle porodnice na Obilním trhu je vetší částečně zastíněné pískoviště s hopsadly, kolotočem, síťovým kolovadlem, houpacím kruhem, skluzavkou a pítkem...
Parčík Jana Uhra - V parčíku mezi ulicemi Jana Uhra, Čápkovou a rušným Úvozem je hřistě s lezeckou stěnou a kovovou prolézačkou a houpacím kruhem na gumových dlaždicích.
Pellicova - Špilberk - Na jižním svahu Špilberku pod Skácelovou sochou nad ulici Pellicova je dlouhé hřiště pro malé zakončené workoutovu venkovní posilovnou.
Gorazdova - Při výstupu na Špilberk nad kostelem sv. Václava na ulici Gorazdova je dřevěný hrad se skluzavkou a lanovým mostem.
Míčkova - Báječný dřevěný hrad ukrytý na hřišti na konci ulice Míčkova ve Štefánikově čtvrti kousek od pěkné vyhlídky na Brno spolu s pískovištěm potěší nejedno...
Schreberovy zahrádky Volejníkova - V klidném parku Schreberovy zahrádky v Černých polích u zastávky Tomanova je krásné vyřezávané hřiště, workoutova posilovna i hřiště na fotbal či bask...
Svitavské nábřeží - Vedle betonového basketbalového plácku s brankami je menší kamínkové hřiště se skateovou houpackou, kostka s horolezeckými chyty, kovová prolézačka a ...
Náměstí 28. října - Pískoviště nově se zastíněním, kovové prolézačky a houpačka pro větší děti. Poblíž středu města u autobusové zastávky.
Park Eugena Horvátha - Hřiště v parku Hvězdička Eugena Horvátha v opuštěném vnitrobloku ulic Hvězdová, Francouzská, Stará a Bratislavská s nízkoprahovým klubem a oploceným ...
Slívova - Polostinné pískové hřiště s nízkou dřevěnou ohrádkou dokola. Uvnitř pěkná dřevěná prolézačka s lanem na lezení a skluzavkou, lavičky, kolotoč i houpac...
Kosmákova - Dětské hřiště s pergolou nad pískovištěm s nízkým dřevěným plotem. Dále k dispozici kolotoč a kovové protahovací prolezačky s houpačkou

Kam na výlet v okolí

Zahrada vily Löw-Beer

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Vila Tugendhat

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Park Lužánky v Brně

 • 0 km
 • 1 / 5

Park Koliště

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Památník Leoše Janáčka v Brně

 • 0 km
 • 1 / 5

Advent na Moravském náměstí (Brno)

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Tomáše

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Místodržitelský palác v Brně

 • 0 - 0,3 km
 • 2 / 5

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Brně

 • 0 - 0,2 km
 • 2 / 5

Dům umění města Brna

 • 0 - 0,3 km
 • 2 / 5

Kostel sv. Jakuba

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Vila Löw-Beer v Brně

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.