Stezka zdraví Zlín (okr. Zlín)

Vytisknout s sebou

Stezka zdraví se nachází ve zlínském lesoparku pod Tlustou horou. Výchozí bod může být buďto u zimního stadionu Luďka Čajky, kde je možné zaparkovat na ulici Pod Rozhlednou, jste-li autem, nebo na parkovišti u restaurace Koliba U Černého medvěda. Ke Stezce zdraví se dostaneme lesem po značené Cyrilometodějské stezce.

Pro obyvatele města Zlína nabízí možnosti aktivního trávení volného času, ať už se jedná o běh, cykloturistiku, posilování, cvičení, rodinné výlety a vycházky rodin i s těmi nejmenšími dětmi. Nalézá se zde lesní altán s informačními tabulemi, lanová visutá lávka, houpačky a různá stanoviště se cvičebními prvky (např. žebřiny, skluzavka, hrazdy, bradla, systém plošin na sklapovačky aj.). Ke stezce je možno se dostat z několika dalších značených přístupových tras: z Letné, ze čtvrti Pod Majákem, z Prštného - ul. Nerudova a z Podhoří - ul. U Slanice. K orientaci v území nám pomohou další informační tabule.

Trasa z uvedených výchozích bodů ke Stezce zdraví je dlouhá zhruba 1,5 km, vede do mírného kopce a zvládnout se dá snadno i s malým dítětem v kočárku. Terén je mírně svažitý a vcelku nenáročný. Při hezkém počasí je to ideální procházka přírodou s možností lehkého i náročnějšího cvičení na zajímavých překážkách a prvcích. Jsou zde i lavičky se stolem, kde je možnost dát si vlastní občerstvení.

Při cestě nazpět jde spojit procházku s obědem nebo večeří ve výše zmiňované restauraci, nebo se zde i ubytovat v penzionu. Navíc je zde pěkný výhled na panorama města Zlína.Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Stezka zdraví Zlín

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací