Státní hrad Grabštejn (okr. Liberec)

Vytisknout s sebou

Přijeli jsme automobilem až do podhradí - je zde menší parkoviště. Poté se dáme dle ukazatele vlevo podél plotu Centra vojenské kynologie až k hradu. Toto centrum je výcvikovým zařízením Armády České republiky určeným k plnění úkolů vojenské kynologie pro resort Ministerstva obrany - dělají i akce pro veřejnost, více na stránkách Armády ČR www.acr.army.cz.

Cesta je poměrně úzká a trošku do kopce. Ale nevelké stoupání zvládnou i děti levou zadní. S kočárkem zvažte, ale asi bych nedoporučovala, je lepší vzít mrně tento kousek na ruce nebo do nosítka.

Grabštejn nabízí čtyři prohlídkové okruhy - Prohlídka grabštejnského sídla (základní), Architektonické a umělecké unikáty, Věž a Prohlídka se svatou Barborou. Prošli jsme základní okruh včetně věže, je z ní moc krásný výhled nejen na Čechy, ale i Polsko či Německo. Průvodkyně byla milá a prohlídka se nám velmi líbila, hlavně kuchyně s nádobím a hradní kaple sv.Barbory. Na Grabštejně se koná spoustu akcí nejen pro děti - noční prohlídky, koncerty, den dětí, školní výlety (prohlídka pro děti + divadelní představení), sokolnické ukázky, řemeslný jarmark, adventní prohlídky atd. Točila se tu například pohádka Čert ví proč. Také se zde konají svatby - ať už v sále, v zahradě či kapli.

Více můžete najít na webu www.hrad-grabstejn.cz.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Skalní útvar Havran

 • 5 - 6 km
 • 2 / 5

Okolo Zdislavy k rozcestí Trávník

 • 5 - 6 km
 • 4 / 5

Kryštofovo Údolí

 • 3 - 4 km
 • 1 / 5

Zámek Lemberk a studánka sv. Zdislavy

 • 2,5 - 4 km
 • 1 / 5

Rozhledna Heřmanice

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Ještěd - koloběžky

 • 13 - 14 km
 • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Státní hrad Grabštejn

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.