Rozhledna Kovářka (okr. Tábor)

Vytisknout s sebou

Dnes se vydáme na rozhlednu Kovářka, která stojí nedaleko Mladé Vožice v obci Moraveč. Jedná se o kamennou rozhlednu, kterou vymyslel a následně zrealizoval místní kovář Ladislav Dobeš. Od rozhodnutí postavit rozhlednu až po vybudování uplynulo 9 let, realizace stavby však byla uskutečněna za pouhých 36 dní v roce 2011. Rozhledna je vybudovaná z grantů Evropské unie.

Věž je vysoká 13 m. Má ocelové točité schodiště, po kterém vyjdeme-li 50 schodů, ocitneme se v dřevěné vyhlídce, ze které se skýtá nádherný výhled do celého kraje.

Okolo stavby vzniklo kamenné středověké nádvoří, které je součástí unikátní expozice kovářského muzea. Na malém nádvoří jsou pomůcky a výrobky, které kováři vyráběli a ve věži je pak umístěna expozice starých tovaryšských listů a dokumenty, které ukazují, jak kováři žili.

Prohlídky rozhledny jsou každý pátek a sobotu a to od 13 – 18 hodin nebo po předchozí domluvě na telefonním čísle, které je uvedeno u vchodu.

O letních prázdninách je otevřeno i v neděli, též od 13 - 18 hodin. Na rozhledně se konají i noční prohlídky, a to každý třetí týden v měsíci jak v pátek, tak v sobotu. Tato zajímavá rozhledna s kovářským muzeem určitě stojí za návštěvu.

V blízkém okolí pak můžeme ještě navštívit i zříceninu hradu Šelmberk, odkud je z hradní věže hradu též krásný výhled do okolí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Naučná stezka Kolem hradu Šelmberk

  • 2 - 3 km
  • 2 / 5

Naučná stezka Zlatodůl Roudný

  • 2 - 5 km
  • 3 / 5

Naučná stezka Malý Blaník - Podlesí

  • 5 - 6 km
  • 3 / 5

Motýlárium Votice

  • 0 km
  • 1 / 5

Unikátní farní muzeum Kondrac

  • 0 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Kovářka

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.