Naučná stezka Kolem hradu Šelmberk (okr. Tábor)

Vytisknout s sebou

Zaparkovat je možné u cesty či na louce u rozcestníku Šelmberk, případně se na tento výchozí bod výletu dostaneme po červeně značené turistické trase z náměstí v Mladé Vožici (nutno ale připočíst cca 3 km). U rozcestníku je několik informačních tabulí, které obsahují informace pro návštěvníky. První zastávkou může být historicko-řemeslně vzdělávací centrum, které má otevřeno o víkendech a svátcích, případně v době plánovaných akcí od 10 - 17. hod. Vstupné je za dospělého 20,- Kč, za dítě pak 10,- Kč. Je zde možné vidět repliky chlebové či hrnčířské pece, hodovní sál, stavějí se například stáje, bylinná zahrada, střelnice a další prvky budou přibývat. Součástí je také prohlídka hradu Šelmberk se vstupem na věž, odkud je krásný výhled do okolí. Většina těchto prostor je přístupná i s kočárkem.

Poté je možné se vydat na naučnou stezku kolem hradu Šelmberk, která už však není s kočárkem sjízdná. Je ale poměrně dobře schůdná také pro děti. Naučná stezka má asi 2,5 km a začíná u rozcestníku u parkoviště, vede k věži hradu a poté za věží po pěšině z kopce dolů lesem a po lesní cestě až k rybníku s mlýnem. Až dosud kopíruje červenou turistickou značku. Odtud pokračuje podél říčky Blanice na jedné straně a náhonu pro zmíněný mlýn na straně druhé. Pěšina vede až k rozcestníku Šelmberk dvůr, pak už je to po asfaltové cestě do mírného stoupání zpět k autu kousek. Na naučné stezce jsou informační tabule, kde je možné se dozvědět mnoho zajímavého a historii hradu, obyvatelích říčky Blanice atd.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Rozhledna Kovářka

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Naučná stezka Zlatodůl Roudný

  • 2 - 5 km
  • 3 / 5

Naučná stezka Malý Blaník - Podlesí

  • 5 - 6 km
  • 3 / 5

Unikátní farní muzeum Kondrac

  • 0 km
  • 1 / 5

Chýnovská jeskyně

  • 1 - 6 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Kolem hradu Šelmberk

11.11.2017

Prekvapive rozlehla zricenina, z veze nadherny vyhled.....

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.