Prameniště Pohořského potoka (okr. Český Krumlov)

Vytisknout s sebou

Výchozím bodem výletu je obec Pohoří na Šumavě, která je dnes součástí Pohorské Vsi. Najdeme zdeněkolik nově opravených domů, nejvýraznější dominantou je kostel Panny Marie Dobré rady. Všude v okolí se rozprostírají louky, pláně a různé cestičky.

Z obce dál již vyrážíme pěšky po cestě, která se vine směrem k hranicím s Rakouskem. Ladně se proplétá mezi okolními loukami, je lemována stromy a krásně zapadá do zdejší krajiny. Velmi pohodlně zde můžete cestovat s malými dětmi i s kočárkem. Kolem cesty se rozprostírají louky i drobná rašeliniště. Nachází se zde chráněné a ohrožené druhy rostlin.

Cestou k prameništi Pohořského potoka potkáme hned u cesty památný strom - Pohořský klen. Snadno zaujme svým majestátním tvarem i výraznou kresbou kůry. Prameniště se rozprostírá na větším území, kolem kterého půjdeme. U cesty dále narazíme na další památný strom - 30 metrů vysoký Pohořský zerav. Od něj se již stáčíme zpět k cestě, kterou jsme začínali výlet z Pohoří na Šumavě. Poslední zhruba 1,5 km jdeme zpět stejnou cestou, kterou jsme již šli.

Pokud byste si přáli trasu prodloužit, je možné ještě z okruhu kolem Prameniště odbočit po zelené směrem k hranicím a dojít ještě ke Kamenci a zpět. V okolí Pohoří na Šumavě můžeme vymyslet i další výlety. Mnoho cest se zde hodí také k vyjížďkám na kole, přejet můžete až do Rakouska do okolí Karlstiftu. Ubytování a občerstvení po výletech můžete zajistit v nedalekém Baronově Mostě nebo Leopoldově.


Na výlet se vám může určitě bude hodit mobilní telefon. Mezi velmi často doporučované patří telefony Xiaomi, zejména pro dobrý poměr výkonu a ceny.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Ze Žofína kolem Pivonických skal

  • 9 km
  • 2 / 5

Z Hojné Vody na rozhlednu Kraví hora a zpět

  • 3 - 4 km
  • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Prameniště Pohořského potoka

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.