WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Prameniště Pohořského potoka (okr. Český Krumlov)

Výchozím bodem výletu je obec Pohoří na Šumavě, která je dnes součástí Pohorské Vsi. Najdeme zdeněkolik nově opravených domů, nejvýraznější dominantou je kostel Panny Marie Dobré rady. Všude v okolí se rozprostírají louky, pláně a různé cestičky.

Z obce dál již vyrážíme pěšky po cestě, která se vine směrem k hranicím s Rakouskem. Ladně se proplétá mezi okolními loukami, je lemována stromy a krásně zapadá do zdejší krajiny. Velmi pohodlně zde můžete cestovat s malými dětmi i s kočárkem. Kolem cesty se rozprostírají louky i drobná rašeliniště. Nachází se zde chráněné a ohrožené druhy rostlin.

Cestou k prameništi Pohořského potoka potkáme hned u cesty památný strom - Pohořský klen. Snadno zaujme svým majestátním tvarem i výraznou kresbou kůry. Prameniště se rozprostírá na větším území, kolem kterého půjdeme. U cesty dále narazíme na další památný strom - 30 metrů vysoký Pohořský zerav. Od něj se již stáčíme zpět k cestě, kterou jsme začínali výlet z Pohoří na Šumavě. Poslední zhruba 1,5 km jdeme zpět stejnou cestou, kterou jsme již šli.

Pokud byste si přáli trasu prodloužit, je možné ještě z okruhu kolem Prameniště odbočit po zelené směrem k hranicím a dojít ještě ke Kamenci a zpět. V okolí Pohoří na Šumavě můžeme vymyslet i další výlety. Mnoho cest se zde hodí také k vyjížďkám na kole, přejet můžete až do Rakouska do okolí Karlstiftu. Ubytování a občerstvení po výletech můžete zajistit v nedalekém Baronově Mostě nebo Leopoldově.


Na výlet se vám může určitě bude hodit mobilní telefon. Mezi velmi často doporučované patří telefony Xiaomi, zejména pro dobrý poměr výkonu a ceny.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Ze Žofína kolem Pivonických skal

  • 9 km
  • 2 / 5

Z Hojné Vody na rozhlednu Kraví hora a zpět

  • 3 - 4 km
  • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Prameniště Pohořského potoka