Pěší výlet ze Šakvic do Nových Mlýnů (okr. Břeclav)

Vytisknout s sebou

Pěší výlet ze Šakvic do Nových mlýnů měří 5,5 kilometrů, pokud však půjdete stejnou cestou i nazpátek, tak ujdete 11 kilometrů. Pěší výlet vás provede kolem nádrže Nové Mlýny.

Pěší výlet můžete začít v centru jihomoravské obce Šakvice, která se nachází u nádrže Nové Mlýny. Od centra obce půjdete po červené značce, která vede kolem nádrže a pokračuje do obce Nové Mlýny. Po cestě uvidíte pěknou scenérii Pálavských vrchů, které jsou na druhé straně nádrže. Tohle vápencové pohoří se táhne od řeky Dyje až po město Mikulov. Nejvyšším bodem Pálavských vrchů je kopec Děvín, který měří 549 metrů nad mořem.

Po červené značce budete míjet dva kempy. První kemp se jmenuje Mars, druhý Unicamp. Hned vedle kempu Mars je příjemná písčitá pláž na koupání a přístaviště, kde kotví výjezdní lodě, které v letních měsících brouzdají po nádrži Nové Mlýny. S výletní lodí můžete absolvovat pěknou a zajímavou okružní jízdu. K dispozici jsou výletní lodě Vlčí mák nebo Pampeliška. Dalšími přístavišti jsou pak Strachotín, Dolní Věstonice a Pavlov. Pokud například vystoupíte v obci Dolní Věstonice, pak můžete navštívit místní muzeum, kde je k vidění kopie známé sošky Věstonické Venuše. Po červené značce dojdete až do obce Nové Mlýny, kde si můžete zajít na pivo nebo na kofolu. Obec Nové Mlýny jsou od roku 1960 součásti obce Přítluky.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Pěší výlet ze Šakvic do Nových Mlýnů

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací