WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Nepomuk - malé město plné kultury (okr. Plzeň-jih)

Nepomuk je menší město na jih od Plzně a je známé především jako rodiště sv. Jana Nepomuckého. Ve známost se také dostalo díky natáčení filmu Černí baroni na nedaleké Zelené hoře. Tam byl také v době národního obrození nalezen rukopis Zelenohorský. Nepomuk je pro svůj malebný ráz a díky zavedeným kulturním akcím častým turistickým cílem. Každoročně se ve městě konají pivní slavnosti a vinobraní. Z hudebních akcí je nejznámější festival Nefestík (dříve Nepal Fest), který se koná v areálu Zelenohorské pošty.

Nepomuk je město, které žije kulturou. Na náměstí A. Němejce se pravidelně konají farmářské trhy, které jsou často doplněny o hudební vystoupení a pohádku pro děti. Dominantou města je zámek na Zelené hoře, který je však po většinu roku nepřístupný. Pokud zvolíte výlet právě do tohoto města, začněte na náměstí, kde je denně otevřený kostel sv. Jana Nepomuckého. Kousek od náměstí je zachovalý rodný dům malíře Augustina Němejce s galerií jeho obrazů a v budově bývalé radnice se nachází Městské muzeum a galerie. Další zajímavé expozice můžete shlédnout ve Svatojánském muzeum a pokud máte rádi gotický sloh, určitě navštivte přilehlý Kostel sv. Jakuba Většího.

Pro motoristické nadšence je v areálu Zelenohorské pošty stálá expozice soukromé sbírky motocyklů, veteránů a další historické techniky. V hlavní budově je volně přístupná galerie mapující historii města a jeho okolí. Nedaleko pošty je velké dětské hřiště, kde si můžete po prohlídce města odpočinout.

Nepomuk nabízí mnoho lákadel a bohatý kulturní program. Pokud vám zbyde čas, určitě se vydejte i do okolí města (např.do Žinkov nebo Ždírce). Příroda jižního Plzeňska je malebná a vy můžete ve městě a jeho okolí strávit příjemný den.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Myslivecká - Hezké dřevěné dětské hřiště v ďolíčku na kraji města.
Nádražní - Větší hřiště u koupaliště se spoustou herních prvků a prolézaček.

Kam na výlet v okolí

Kostnice v obci Žinkovy

  • 0 km
  • 1 / 5

Ždírecká ZOO

  • 0,5 km
  • 1 / 5

Chanovice - vyhlídková věž a skanzen

  • 2 - 4 km
  • 2 / 5

Rozhledna, muzeum i skanzen v Chanovicích

  • 1 - 3 km
  • 3 / 5

Zámek a město Spálené Poříčí

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Nepomuk - malé město plné kultury