Naučná stezka Viselce (okr. Pardubice)

Vytisknout s sebou

Pro dnešní den se vydáváme na cestu po naučné stezce Viselce, která měří necelých sedm kilimetrů a vede z centra Holic přes les Viselec až k arboretu a zookoutku ve Vysokém Chnojně, kde je možné vidět několik jelenů, muflonů a také daňku. Tématem provázejícím celou stezku je les a hospodaření v něm. Toto téma je zachyceno na celkem sedmi informačních tabulích. Pro děti jsou na tabulích vyobrazeny různé hry a kvízy.

Trasa začíná v Holicích u kulturního domu, nedaleko muzea Dr. Emila Holuba. Součástí stezky jsou i tři odpočinková místa vybavená lavičkami. Arboretum, kolem kterého cesta vede má svůj vlastní informační systém pro 200 druhů zde rostoucích dřevin a nachází se zde i několik studánek - pro vodu si sem jezdí lidé z širokého okolí. Na areál arboreta navazuje Přírodní rezervace U Parku nazývaná někdy také rezervace Prachovská stráň - přes 150 let starý bukový les a dubová habřina, které jsou domovem velkého počtu brouků.

Na úplném konci stezky se nachází restaurace Zámeček otevřená od středy do neděle. Další možnosti občerstvení jsou v obci Holice.

Z Vysokého Chvojna zpět do Holic lze dojít buď pěšky, nebo využít autobusové spojení. Do Holic se lze dostat vlakem nebo autobusem z Pardubic. Pokud pojedete autem, lze k zaparkování využít bezplatné parkoviště u kulturního domu v Holicích.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Holubova - Hřiště s provazovými prvky vhodnější pro větší děti.
Na Mušce - Nové hřiště v sídlišti. Herní prvky spíše pro větší děti. K dispozici stůl na ping-pong.
Ottmarova ulice - Pěkné velké hřiště v klidné části města. U hřiště je posezení v malém altánku.
U Parku - Dětské hřiště poblíž arboreta

Kam na výlet v okolí

Africké muzeum v Holicích

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Borohrádek

 • 7,5 km
 • 3 / 5

Týniště nad Orlicí - náměstí

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Farma Apolenka

 • 0 - 3 km
 • 1 / 5

Hrad Kunětická hora

 • 2 - 3 km
 • 1 / 5

Podorlický skanzen Krňovice

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Viselce

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.