Na rozhlednu Libín (okr. Prachatice)

Vytisknout s sebou

Tento výlet začíná u rybníku a hřiště, kde se zároveň nachází velká odstavná plocha. Od tohoto parkoviště se vydáme po modře značené stezce vzhůru do kopce. Trasa směrem vzhůru na Libín kopíruje zimní lyžařskou stopu a cestou potkáme jedno velmi pěkné vyhlídkové místo. Na kopci Libín se nachází stejnojmenná rozhledna, vysílač, turistická chata, kiosek a lanový park.

Kamenná rozhledna z roku 1883 je přístupná o hlavních prázdninách každý den od 10:00 do 18:00; mimo sezónu je otevřena pouze o víkendech od 10:00 do 17:00 a od prosince do března je uzavřena. Pokud se ale netrefíte do oficiální otevírací doby, nemusíte si zoufat, protože v turistické chatě si můžete domluvit zapůjčení klíče od rozhledny. Po zdolání 138 schodů ve výšce 27 metrů se Vám naskytne pohled na Šumavu - Knížecí Stolec, Boubín, Plechý, Třístoličník, Stožec, Churáňov, Javorník; dále Prachatice, Temelín, Českobudějovickou pánev, Strakonicko, Volyňsko, Písecko a při dobré viditelnosti i Alpy. Nahoře na ochozu se nachází panoramatické cedule s popisky, na co se koukáte.

Na zpáteční cestu se vydáme po modré stezce kolem lanového centra, které je zde od roku 2008. Stezkou se dostaneme až na parkoviště Sedýlko, zde dříve bylo místo pro zaparkování návštěvníků rozhledny, nyní ale můžete zajet až přímo k rozhledně. Od parkoviště pokračujeme dále po žlutě značené cestě a u rozcestí "U sedýlka" pak přejdeme na zelenou, kdy obejdeme rybník a dostáváme se zpět na výchozí bod výletu. Výlet se Vám bude líbit nejen díky nádhernému výhledu, ale i krásné přírodě, která Vás bude výletem provázet.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Muzeum české loutky a cirkusu

 • 0 km
 • 2 / 5

Podél Blanice - Naučná stezka Na soutoku

 • 6 km
 • 4 / 5

Zastávka na Husinecké přehradě

 • 0 - 0,2 km
 • 1 / 5

Boubínské jezírko

 • 2 - 8 km
 • 2 / 5

Naučná stezka Soumarské rašeliniště

 • 3 km
 • 2 / 5

Nedostavěný klášter v Kuklově

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Na rozhlednu Libín

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.