Měšťanský pivovar Kojetín (okr. Přerov)
Vytisknout s sebou
Dnes zavítáme do pěkného města v Olomouckém kraji v okrese Přerov a to konkrétně do Kojetína. Kojetín leží 9 km severozápadně od Kroměříže a 15 km jihozápadně od Přerova a žije zde okolo 5 700 obyvatel. Pokud pojedeme z Prahy vlakem, musíme přestoupit buď v Přerově, Olomouci nebo Lipníku nad Bečvou. Ale např. z Brna jsme zde za necelou hodinku a to přímým spojem. Hned vedle vlakového nádraží je i autobusová zastávka.
Od nádraží se vydáme po zelené značce a jsme na náměstí Republiky. Zde uvidíme památník Tomáše Garrigua Masaryka. Slavnostně byl odhalen v roce 1993. Po zelené značce a dále ulicí Tyršova pokračujeme do centra města na Masarykovo náměstí. Dále pokračujeme zelenou značkou ulicí Kroměřížská a po pár metrech nás zaujme kostel Nanebevzetí Panny Marie. Byl postaven zřejmě již v 11. století, je chráněn jako kulturní památka České republiky.
A po pár metrech už nás čeká návštěva pivovaru. V roce 2022 se obnovila výroba piva a to tak, že došlo k přestavbě původní Orlovny, později kina a Bowling city na Měšťanskou besedu, jejíž součástí je právě i Měšťanský pivovar. Piv, které můžete ochutnat, je opravdu hodně. Jmenujme např. desítku Chovatel, dále jedenáctku Včelař, Parohatej či dvanáctku Rybář, Kočkodan nebo i třináctku Hasič či silnější piva jako dvacítka Nightmare.
Pivovar má venkovní zahrádku s možností dětského koutku či prostornou vnitřní část. Určitě doporučuji ochutnat i něco z kuchyně, je výborná. Ulicí Kroměřížská a Nádražní se dostaneme k vlaku, který nás doveze domů, pokud jsme si ho zvolili jako dopravu do místa výletu.
https://pivovarkojetin.cz
Hodnocení:
Zpět na mapu / seznam výletů


- Turistický region
- Střední Morava
- Délka výletu
- 2 - 3 km
- Náročnost
- 1 / 5
- Časová náročnost
- 1 - 2 hod.
- Typ trasy
- okruh
Zajímavosti, které lze na výletě vidět