Mariánská studánka u Rychnova na Moravě (okr. Svitavy)

Vytisknout s sebou

Výlet na poutní místo Mariánské studánky u Rychnova na Moravě (Pardubický kraj, okres Svitavy) jsme začali na autobusové zastávce Rychnov Dolní, kde se může parkovat i autem.
Pokud by vás lákala cesta vlakem, můžete vystoupit na zastávce Žichlínek na trase Česká Třebová - Zábřeh na Moravě, odtud je studánka asi 4,7 km. K cestě můžete využít Poldr Žichlínek, kde se po hrázi dostanete až do Rychnova. My jsme zvolili kratší trasu a vyšli jsme od autobusové zastávky, kde studánka leží necelý 1 kilometr.

Cesta je mírně do kopce a část jde lesní cestou a část po betonových panelech (asi 250m). Po trase máte výhledy na Žichlínek, Lanškroun a měnírnu elektřiny v Krasíkově. Cesta je vhodná pro pěší, malé děti i kočárek, cesta jevhodná ale i pro cyklisty. U kaple je vybudovano posezení pro poutníky a výletníky, je zde několik laviček, stůl. Můžete zde opéct špekáček nebo jen tak rozjímat.

Mariánská studánka
Poutní kaple Mariánská Studánka se nachází na Rychnovském vrchu. Kaple s pramenem pitné vody s údajně zázračnou mocí. Původní kaple zde byla postavena v roce 1850, která pak byla zvětšena v roce 1867, dnešní podobu získala v roce 1931. Jedná se o starobylé poutní místo k Panně Marii s kkřížovou cestou. Zajímavostí je, že studánka vyvěrá přímo v kapli a poutníci se jí mohou napít z vlastních nebo tamních hrnečků.


Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Mladějovská průmyslová dráha

 • 0,5 - 1 km
 • 1 / 5

Okolo lanškrounských rybníků - nejen naučná stezka

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Rozhledna Lázek

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Na zříceninu hradu Hoštejn a památník výstavby železnice

 • 1,5 - 2 km
 • 4 / 5

Křížový vrch u Moravské Třebové

 • 2 km
 • 2 / 5

Naučná stezka Na opuštěném tělese dráhy

 • 3 - 6 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Mariánská studánka u Rychnova na Moravě

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací