Kopanina (okr. Jablonec nad Nisou)

Vytisknout s sebou

Při příjezdu do obce Kopanina, zaparkujete své auto u restaurace Kopanina (je to zároveň u místní autobusové zastávky). Parkoviště je označeno pouze pro hosty, ale po domluvě s příjemnou obsluhou Vás zde zaparkovat po dobu výletu nechají. Zároveň Vám poradí i s cestou k rozhledně a odkážou Vás správným směrem pro klíče od rozhledny. V domě č.p. 2 (který je označen ukazateli - klíče od rozhledny) u velmi milé dámy si můžete zakoupit nejen vstup na rozhlednu, ale i různé pamětní maličkosti. Klíč Vám paní zapůjčí za vratnou zálohu.

Cesta k rozhledně je mírně stoupající lesní cestou, po které se dá jít i s kočárkem. Procházka není dlouhá, na jejím konci Vás však čeká poměrně adrenalinový zážitek v podobě výstupu na rozhlednu. Cihlová rozhledna se zpočátku tváří velmi nevině, ale na konci výstupu Vás čeká uzoučký žebřík, který zdolat s malým dítětem je předevšm pro maminky zážitek na dlouhou dobu. Když vystoupáte všech 94 schodů a dostanete se tím do výšky 18 m, rozprostře se před Vámi výhled, kteý si budou dlouhou dobu pamatovat nejen maminky od malých dětí. Český ráj jako na dlani - zřícenina Trosky, rozhledna Černá Studnice, hora Ještěd a v pozadí Krkonoše.

Stejnou cestou jakou jsme přišli se vydáme i zpět. Vrátit klíče a případně se občerstvit v místní restauraci, kde je i WC. V letních měsících je otevřená letní terasa, ze které je vidět dolů do údolí a ten pohled za to také stojí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kopanina

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací