WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Hrad Landštejn (okr. Jindřichův Hradec)

Dnes jsme se vydali na prohlídku hradu Landštejn, který se nachází mezi Novou Bystřicí a Slavonicemi v jižních Čechách. Zaparkovat lze kousek od hradu na placeném parkovišti (celodenní parkování pro osobní automobil stojí 40,- Kč). Na stejné místo se lze dostat i pravidelným autobusovým spojením buď ze Slavonic nebo z Nové Bystřice. Přímo u parkoviště je stánek se zmrzlinou, dětské hřiště a restaurace Landštejnský dvůr a kousek dál je i klasická hospoda.

Prohlídku hradu je možné absolvovat samostatně bez průvodce (prohlídky s průvodcem hrad nenabízí) a zabere zhruba jednu hodinu. Vstupné na tuto prohlídku činí 130,- Kč pro dospělého a 100,- Kč pro děti a seniory. Malé děti do šesti let mají vstup zdarma.

V areálu hradu jsou umístěny texty o historii, stavbě a životě na hradě. Přístupný je celý areál s výjimkou sklepů a západního příkopu, kde je zázemí Správy hradu. Hrad nabízí několik pracovních listů při jejichž vyplňování se lze dozvědět mnohé zajímavosti z historie i stavby Landštejna. Dva pracovní listy jsou věnovány zajímavostem o netopýrech, kteří se na hradě také vyskytují.

Hrad je otevřen od začátku dubna do konce října. Během letních prázdnin denně od 9,00 do 16,30 hodin. Mimo letní měsíce je otvírací doba zkrácena.

Na hradě se nachází několik schodišť a přístup pro osoby s omezenou pohyblivostí je tím limitován.

http://hrad-landstejn.cz/cs

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Zámek Dobrohoř

  • 0 km
  • 2 / 5

Rozhledna u Jakuba a Ďáblova prdel

  • 6 - 7 km
  • 2 / 5

Muzeum veteránů Nová Bystřice

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Slavonice

  • 1 - 2 km
  • 1 / 5

Vyhlídková věž ve Slavonicích

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Hrad Landštejn