Betlém v Horním Lidči (okr. Vsetín)

Vytisknout s sebou

Výlet do betléma v Horním Lidči můžete absolvovat vlakem nebo autem. Vlakem se do Horního Lidče dostanete ze Vsetína. Z vlakového nádraží v Horním Lidči je to k betlému 1 kilometr po hlavní cestě.

Navštívit betlém v Horním Lidči může být zvláště pěkné v adventní době, která je už za dveřmi. Tento betlém je unikátní, jedná se o mechanický betlém, který najdete hned za místním katolickým kostelem sv. Václava u velkého kruhového objezdu. Betlém je vyřezávaný a přibližuje místní zvyky a dávná lidová řemesla, která se uplatňovala na tehdejším česko-slovenském pomezí.

Celý betlém je docela velký a rozsáhlý. Celá betlémská scéna se rozprostírá na ploše 170 metrů čtverečních. Kdo by chtěl během sledování betlému za každou cenu počítat, tak ve vyřezávaném betlému napočítá celkem 230 malých postaviček včetně 75 pohyblivých a více než 100 umně vyřezávaných budov. Mnohé budovy rozpoznáte na první pohled, neboť jsou věrnou kopií originálních staveb. Znalci moravského kraje tak jistě hned poznají mohutný hrad Buchlov nebo krásný katolický kostel Hostýn či romantický zámek Buchlovice. Ze slovenských památek pak určitě poznáte majestátní Trenčínský hrad nebo romantický zámek Bojnice.

Betlém můžete navštívit po celý rok, pouze v pondělí je muzeum zavřené. Vstupenka do expozice stojí pouhých 60 korun, děti a důchodci pak zaplatí 40.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Čertovy skály

  • 1 km
  • 3 / 5

Výlet na Pulčínské skály

  • 4 - 5 km
  • 3 / 5

Z Valašské Polanky na Lány

  • 5 km
  • 3 / 5

Ze Seninky na rozhlednu Vartovna

  • 5 km
  • 3 / 5

Procházka obcí Huslenky

  • 0,5 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Betlém v Horním Lidči

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací