Z Dešenic ke kapli sv. Jana a lavičce přání (okr. Klatovy)

Vytisknout s sebou

Výlet začínáme u turistického rozcestí v obci Dešenice a kopírujeme z části naučnou stezku Po stopách formanů. Výlet je vhodný pro kočárky po alternativní trase, která vede po asfaltové silnici. Je ale potřeba počítat s docela prudkým kopcem po celou cestu.

Hned z kraje mineme dešenickou nádrž (vhodná ke koupání není, ale místním to nevadí) a vcelku pěkné dětské hřiště, kde je možnost udělat si pěknou zahajovací zastávku. Po překonání Dešenického potoka se vydáme kolem rodinných domů pryč z vesnice a směrem do lesa. Po cestě potkáme krásnou Pohádkovou uličku, kde si místní obyvatelé vyzdobili domy a ploty krásnými keramickými postavičkami z pohádek (tady jsme se zastavili až cestou zpět, protože jinak bychom asi děti nahoru do kopce nedonutili pokračovat). Pak už jen pokračujeme stále do kopce až k železničnímu přejezdu. Tady stojí za zmínku dům hned u trati, který je taky dětským rájem s postavičkami, rybníčkem i vodníkem, liškou a nebo medvědem.

Po překonání železničního přejezdu pokračujeme buď odbočením doprava do prudkého kopce nebo po asfaltové cestě rovně a na první odbočce pak doprava. Při cestě lesem se zastavujeme a sbíráme borůvky, houby a všechno možné, co najdeme. Cesta je tvořena hlubokými brázdami (prý tudy jezdily formanské povozy s koňmi) a vede asi 300 metrů vzhůru až k samotné kapličce sv. Jana a taky velmi oblíbené lavičce přání, kde je vždy k dispozici papír a tužka a my jsme tu napsali na pírky svá přání a zavěsili je na lavičku. Snad se nám splní :-)

Cestou zpět jsme poté šli stejnou trasou až k rozcestí a dětskému hřišti, kde jsme se naposledy zastavili a odpočinuli. Přejeme pěkný výlet i vám!

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Děšice - Krásné dětské hřiště, které rádo uvítá jak vás jako rodiče, tak i vaše děti.

Kam na výlet v okolí

Zřícenina hradu Pajrek

  • 3 - 4 km
  • 3 / 5

Zřícenina hradu a zámek Klenová

  • 1 km
  • 2 / 5

Černé jezero a Bílá strž

  • 14 - 16 km
  • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z Dešenic ke kapli sv. Jana a lavičce přání

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.