Z Brníčka na Šebenou a zpět (okr. Šumperk)

Vytisknout s sebou

Obec Brníčko se nachází několik kilometrů východně od města Zábřeh. Přijíždíme sem autem a parkujeme na konci obce. Do vesnice jezdí v pravidelných intervalech i autobusová doprava.

Na vrch Šebená, který má výšku 476 m.n.m. se dostaneme po modré nebo červené turistické značce. Trasa je dlouhá 2 km. Nejdříve procházíme kolem zříceniny středověkého hradu, který byl postavený ve 14.stol., zde se chvíli zdržujeme a pak pokračujeme dále do lesa po lesní pěšině. Cesta je místy dost blátivá. V době sucha trasu doporučujeme i pro rodinu s terénním kočárkem. Asi po hodině (jdeme s menšími dětmi, proto nám cesta trvá déle) přicházíme na místo - k rozcestníku, odkud vede neoznačená lesní cesta přímo na vrchol, kde je vidět do širého okolí. Poté odcházíme stejnou cestou zpět do obce Brníčko a poté odjíždíme autem domů.

K dalším zajímavým místům v okolí doporučujeme navštívit např. nedalekou rozhlednu Brusná, která nabízí krásné výhledy na Jeseníky nebo historické město Zábřeh, také železniční skanzen v Nemile s historickou lokomotivou nebo výšlap na vrch Bradlo s výhledem do okolí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z Brníčka na Šebenou a zpět

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací