Vyrazte na výlet za poznáním nebo za zábavou!

11.05.2019

Jaro a léto jsou obdobím, kdy se téměř každý rád vydává na cesty. Příznivé počasí a dlouhá doba slunečního světla totiž přímo vyzývají k činnosti.

Cestovat můžeme s agenturou i zcela svobodně

I když máme v okolí bydliště dostatek zábavy, většinu z nás láká poznat i vzdálenější místa. Proto rok co rok vyrážíme na dovolenou nejen do hotelů a kempů v přímořských letoviscích, ale také na poznávací zájezdy, při kterých navštívíme hned několik zajímavých lokalit. A pokud se místo s agenturou rozhodneme vydat na cestu po vlastní ose, musíme si sice veškerou dopravu i ubytování vyřešit sami, ale na druhou stranu jsme naprostými pány svého času a můžeme si trasu naplánovat zcela podle svých představ. Proto je pro mnohé z nás cestování vlastním autem nenahraditelné.

Volné dny vybízejí k výletům

Dovolené máme jen omezený počet dnů. Naštěstí jsou pro výpravy za poznáním i zábavou vhodné i víkendy nebo o státní svátky. Stačí jen vybrat cíl a vyrazit. Pokud navíc jedeme autem a nejsme limitováni trasami a jízdními řády vlaků a autobusů, máme možnosti více než široké.

Kam na autovýlet?

V České republice je celá řada úžasných památek od hradů a zámků přes vojenské pevnosti až po kostely, kláštery a skanzeny. Opomíjet bychom neměli ani muzea, která nabídnou nejen rozšíření znalostí, ale také zábavu. Můžeme vyrazit i za sportem, do zoo, aquaparku či dojet k zajímavé turistické stezce, zaparkovat a vyrazit na okruh třeba v Česko-Saském Švýcarsku nebo Českém ráji. Možností je celá řada.

Kde se inspirovat?

Váháte, kam zamířit na autovýlet? Inspirovat s můžete i na webu Autovýlet.cz – Tipy na výlety, který, byť je určen hlavně motoristům, přináší inspiraci i pro všechny ostatní nadšené turisty a cestovatele. Najdete tu tipy kam na výlet v Česku i v zahraničí.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací