Recenze barefoot bot Be Lenka aneb Bosoboty po 15000 krocích

16.04.2021

Barefoot boty – někdo je pokládá za předražené, téměř rukodělné boty, jiní na ně nedají dopustit a vlastně jiné už ani nenosí. Pravdou je, že přezutí z klasických konvenčních na barefoot ihned poznáte. Chvíli můžete mít pocit, že ztrácíte rovnováhu, ale to se jenom vaše tělo učí opět chodit – správně a zejména zdravěji. Velkým znalcem barefoot obuvi je Radek z Ecoblog. Tentokrát pro nás otestoval barefoot boty Be Lenka.

Bosá chůze se dnes prezentuje jako návrat k přirozenému pohybu, který nám umožní zvrátit různé degenerativní změny na našem pohybovém aparátu, či jim vůbec nedát příležitost vzniknout. Jenomže chodit skutečně bos, to v dnešní době příliš nejde. I když i takoví fandové se najdou. Naštěstí tady existuje segment barefoot obuvi, jenž nám umožní v létě i v zimě chodit v botách, které dávají našim nohám volnost a věrně simulují bosou chůzi.

Jak barefoot boty vlastně vypadají?

Rozhodně nečekejte žádný podpatek, ale ani tvarované stélky. Nic z toho není pro nohu přirozené. Naopak, nabízí perfektní volnost pro prsty, a také ohebnou podrážku, díky čemuž se dokáže noha chovat skutečně přirozeně. Barefoot boty nabízí svobodu pro nohy a zdravý pohyb.

Recenze barefoot bot Be Lenka

Radek z Ecoblog nosí barefoot obuv již pět let. Ví, co od ní čekat, takže když se nyní rozhodl otestovat bosoboty Be Lenka, věděl, do čeho jde. Jak recenze barefoot bot Be Lenka dopadla? Radek se do testování pustil skutečně naplno. Hned první den v nich ušel 15 000 kroků. Jako zkušený bosochodec navíc mohl srovnávat a zúročit svých pět let chození v tomto typu bot. I když bosoboty značky Be Lenka zkoušel prvně.

Ve své recenzi se Radek botám věnuje skutečně kompletně. Od střihu, materiálu, přes kvalitu provedení. Rozebírá též celkový sortiment bot a chůzi v botách, které si k testování vybral. Dozvíte se více o značce Be Lenka, ale mnohé též o bosé chůzi a jejich benefitech. Radek z Ecoblog je zkušený tester, který ví, co nás o produktech, ale i o nákupu v e-shopech zajímá.

Proč sledovat recenze na Ecoblog?

Ecoblog je místo, které Radek vytvořil jako prostor pro každého, kdo se zajímá o ekologii a zero waste filosofii. 90 % čtenářek jsou ženy. Ať je to jakkoli, stále jsou to ony, kdo si více uvědomují, že bychom se měli k přírodě chovat šetrněji, aby naše děti mohly vyrůstat s pohledem na les, či se třeba někdy vykoupat i jinde než v bazénové vodě otrávené chlórem. Bloger Radek na svém blogu zpracovává zajímavá témata a testuje produkty, které jsou bio, ekologické či trvale udržitelné. Díky Radkovi lze poznat zajímavá místa pro nákup, ale i užitečné produkty. Třeba právě teď barefoot boty Be Lenka. Radek však testoval i další zajímavý sortiment. V poslední době například CBD oleje, zdravé pamlsky pro zvířata, keto dietu či třeba nano roušky.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.