Proč podpořit české výrobce při nákupu dětského oblečení?

04.02.2020

Oblečení pro děti musí být z příjemného materiálu, pohodlné a perfektně sedět. Jen za těchto podmínek ho budou naši nejmenší rádi nosit, neboť nebude dráždit jejich citlivou pokožku a zároveň budou mít volnost pohybu.

Upřednostňujte české značky

Při nákupu dětského oblečení je prvním kamenem úrazu materiál. Spousta lidí dává přednost levnému oblečení dováženému z Číny, protože v jeho prospěch hovoří hlavně nízká cena. Té je dosaženo nekvalitními materiály obsahujícími řadu umělých příměsí a odbytým zpracováním. Takovéto oblečení dítěti dobře nepadne, na mnoha místech ho může škrtit a kvůli umělým neprodyšným materiálům se na dětské pokožce objevuje vyrážka. Oproti tomu čeští výrobci používají pouze látky vyrobené v Čechách ze 100% bavlny. Výjimkou tvoří pouze softshell a fleece, které je nutné dovážet.

Aby vše sedělo jako ulité

Dětské mikiny, lacláče, šátky na hlavu, pyžama a bundy je možné velikostně přizpůsobit postavě vašeho dítěte. Hravě si s nimi poradí české švadleny, které s láskou oblečení pro vaše nejmenší už 10 let šijí. Oceníte zejména praktický design, veselé barevné provedení a rychlost ušití. Například flísová mikina vyrobená ze silnějšího mikrofleecu, jenž nežmolkuje a drží tvar, má rukávy řešené do ohrnovacích manžet. Díky tomu je můžete prodloužit až o 2 velikosti, čímž ušetříte na nákupu mikiny větší. Dělá vám starosti, že vaše školkové dítě má kvůli hraní na koberci na teplácích věčně prodřená kolena? Pořiďte mu univerzální fleecové kalhoty s dvojitými koleny. Jsou příjemnější při klečení a zároveň odolnější vůči prodření. Tyto kalhoty mají regulaci pasu na gumu a stahování na kotnících. Dítě je může nosit doma, ale též v chladnějším počasí venku. Stejně jako u jakéhokoliv kusu oblečení není problém ušít je na míru postavy dítěte dle vašich požadavků.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací