Penziony v Lednici a Znojmu vás nadchnou útulností i blízkostí památek

11.05.2022

Letní dovolená v Jihomoravském kraji je nejlepší na světě. Ihned se přenesete do krajiny, kde je sluníčko nad hlavou a naskytnou se vám neskutečné možnosti využití volného času. Ráj vína, přírodních i historických pozoruhodností si na první pohled zamilujete.

Ať už se vydáte do Moravského krasu a k propasti Macocha, za dechberoucími pamětihodnostmi Lednicko-valtického areálu, anebo budete putovat po vinařských stezkách Pálavy, ovládne vás nadšení. Penziony jižní Morava se nacházejí na každém kroku a nabídnou vám tak místo odpočinku po náročném poznání.

Do Znojma za delikatesním vínem

Královské město Znojmo je doslova prošpikováno památkami, které berou dech a voní dobami dávno minulými, leč nezapomenutými. Historické srdce metropole je poseto renesančními kostely, tajemnými uličkami a unikátními vyhlídkami. Když si rezervujete penzion Znojmo, můžete se vydat do labyrintu podzemních chodeb a sklepů. Znojemské podzemí je největší v Česku a jedná se asi o 30 kilometrů chodeb. Vaše kroky povedou do kostela sv. Mikuláše, jenž je dominantou města. Ihned vás zaujme kazatelna ve tvaru zeměkoule a skvostné interiéry. Samozřejmostí je prohlídka Modrých sklepů v Novém Šaldorfu, kde ochutnáte ty nejlepší vína.

Perla jižní Moravy

Jedno z nejnavštěvovanějších míst jižní Moravy je Lednice, jedná se totiž o magickou parkovou oblast se zámky, zámečky, zříceninou, kolonádami i rybníčky. Není divu, že je tento šperk zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO. Třešničkou na dortu je lednický zámek se zahradami ukrývajícími palmový skleník, vyhlídkovou věž Minaret i římský akvadukt. Najít si penzion Lednice není žádná věda, proto si ho rezervujte s patřičným předstihem.

Při výběru útulného ubytování se zaměřte na penziony na Penzion.cz. Ihned vás osloví pestrá nabídka hoteliérů i kvalita poskytovaných služeb.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.