Kam na hory do zahraničí?

04.01.2022

Zima už je tu a pobyty na horách lákají nejen lyžaře. Chcete-li si užít pohled na krásná panoramata, vychutnat si dobré jídlo a projet se na kvalitních sjezdovkách, máme pro vás pár tipů, kam letos vyrazit. Nezapomeňte si však vždy ověřit platná omezení v souvislosti s onemocněním covid-19.

Rakousko, které nikdy neomrzí – Schladming-Dachstein

Rakousko nabízí nespočet lyžařských center. Toto místo patří mezi jedno z nejoblíbenějších. Největší výhodou této lokality je, že cesta z Čech do Dachsteinu trvá jen pár hodin. Schladming je i místními považováno za jedno z nejlepších míst na lyžování. Propojuje 4 schladmingské hory a rozkládá se právě pod ledovcem Dachstein, což zaručuje přísun sněhu až do poloviny dubna.

Vyřádit se můžete na 236 kilometrů dlouhých sjezdovkách, které jsou hlavně pro středně pokročilé (červené). Celý areál je součástí rakouského regionu Ski Amadé. Ten celkem nabízí neuvěřitelných 860 kilometrů sjezdovek s 278 lanovkami, mezi nimiž se můžete pohybovat ski busy.

Cesta za sluncem do Itálie – Livigno

Pokud máte rádi slunečné počasí, vyrazte o něco dál za hranice. Cesta do italského Livigna je z Prahy dlouhá asi 680 kilometrů, ovšem tuto cestu se jistě vyplatí podniknout. Po několika hodinách v autě se můžete těšit na nespočet kvalitních restaurací, hotely, a především velké množství udržovaných sjezdovek. Nechte se okouzlit italskými víny, dobrým jídlem a sportovním zážitkem právě v Itálii.

Objevte krásy Slovinska – Kanin Sella-Nevea

Z Prahy 620 kilometrů vzdálený areál Kanin Sella – Nevea nesmíme opomenout. Lákají-li vás Alpy, zkuste pro jednou vyzkoušet ty Julské. I Slovinsko uspokojí ty nejnáročnější lyžaře. Mnozí zde ocení i o něco příznivější ceny než ve výše zmiňovaných destinacích.

Vyrazte za luxusem do Francie – Les Sybelles

Tvrdí se, že francouzské sjezdovky patří mezi ty nejlepší na světě. Naložte automobil a jeďte je otestovat na vlastní kůži. Ovšem připravte si s sebou dostatek financí, jelikož tato lokalita rozhodně nepatří mezi nejlevnější. Svahy v Les Sybelles ocení především začátečníci, kteří se chtějí zdokonalovat ve vysokohorské atmosféře. Místní sjezdovky jsou totiž pro nezkušené jezdce jako dělané.

Zpříjemněte si jarní prázdniny výletem za hranice. Tento nápad ocení jistě celá rodina. I když se v celkovém součtu nejedná o nejlevnější dovolenou, zážitky za to stojí. Pokud by celkové náklady překročily váš rodinný rozpočet, spotřebitelský úvěr se o problém postará.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.