Jak na parkování u letiště v Mošnově – 4 levné, nebo zcela bezplatné možnosti

28.05.2019

Plánujete se k odletu z Ostravy dostat pohodlně vlastním autem a vůz tam po dobu zahraniční cesty nechat, avšak netušíte, jak na parkování u letiště v Mošnově? Kromě oficiálního stání se vám nabízí v podstatě čtyři způsoby, které jsou levné (v poměru cena/služba), nebo zcela zdarma. Při výběru záleží především na tom, zda preferujete i hlídání, nebo si vystačíte s nehlídaným místem. Důležité je vzít v potaz také to, jak se od vozu k letišti dostanete. Podle vašich preferencí máte několik možností.

Parkování u letiště s komfortem a za nízkou cenu

Hlídaná parkoviště v blízkosti letištní haly jsou dobrou volbou, pokud chcete mít s odstavením vozidla co nejméně starostí. Za ceny nižší, než nabízí oficiální stání, nejen vůz pohlídají, ale také vám zajistí odvoz na /z letiště. V případě, že cestujete s dětmi, je třeba si jen pohlídat dostupnost autosedaček z důvodu větší bezpečnosti. Cena místa stání se odvíjí od počtu využitých dnů.

Obecně platí, že cena je výhodnější spíše při delším odstavení (týden a více).

Během doby ponechání vozidla můžete využít i dalších služeb, které odstavná centra nabízejí (zdarma nebo za příplatek):
* pneuservis
* čištění interiéru vozidla,
* plnění klimatizace,
* výměnu olejů,
* diagnostiku vozidla,
* nákup potravin.

Záchytná parkoviště nabídnou hlídání zdarma

Bezplatnou možností, kde nechat auto po čas dovolené, je využít záchytná centra přímo v Ostravě. Nacházejí se převážně v okrajových částech města a slouží k odlehčení dopravy v centru. Můžete je použít i pro dlouhodobější stání a většinou jsou hlídaná.

Ovšem musíte si odtud zajistit na samotné letiště odvoz po vlastní ose. Lze si domluvit taxi-službu, nicméně cestujete-li pouze na pár dní, nevyjde vás o moc levněji než hlídaná parkoviště nabízející odvoz rovnou v ceně.

Dalším způsobem je dostat se hromadnou dopravou k některé z autobusových zastávek, na nichž zastavuje spoj jedoucí z Ústředního autobusového nádraží přímo na letiště. Autobus jezdí poměrně často a cena jízdného není nijak vysoká.

Bezplatně u obchodních domů

Podobně je možné využít i plochy u velkých obchodních center. Ta sice nejsou hlídaná, ale na druhou stranu některá nabízí i krytá stání a můžete si tady po příletu nakoupit. Také se zde zpravidla nachází zastávka MHD, z níž se lehce dostanete na hlavní autobusové nádraží. Odtud pak již opět přímým spojem k vašemu letu.

Některé parkovací plochy obchodních domů bývají však po několika hodinách stání zpoplatněna. Zdarma několik dní můžete stát například u těchto center:
* AVION Shopping Park
* FUTURUM.

Pohodlně v ulicích menších měst

Nechcete-li zajíždět až do Ostravy, nabízí se i zcela jiná možnost. Ponechte auto v některém z městeček poblíž Mošnova, v nichž zastavuje autobus nebo vlak jedoucí přes letiště. Na trase Ostrava – Nový Jičín, Ostrava – Vsetín nebo vlakové lince Bohumín – Mošnov je takových míst hned několik.

Odstavení v menších městech na ulicích nebo u supermarketů nebývá obvykle zpoplatněno, vhodné ale je si vyhledat místo poblíž bezpečnostní kamery nebo policejní stanice. Také je třeba počítat s tím, že meziměstská doprava nejezdí v častých intervalech. Při využití této možnosti uděláte nejlépe, když si vše pečlivě dopředu propočítáte a naplánujete. Výhodou nicméně zůstává absence kličkování autem skrze rušné ulice Ostravy.

Letiště Brno-Tuřany je druhým největším mezinárodním letištěm. Parkování u letiště Brno – Tuřany je taky populární a taky máte tam velký výběr soukromých parkovišť.

Vyberte si nejvhodnější místo pro vaše auto

V blízkosti letiště máte na výběr hned z několika možností, kde nechat na pár dní až týdnů váš automobil. Nechcete-li zůstat na placeném oficiálním místě, můžete zvolit levnější hlídací parkoviště. Možné je využít i některý z bezplatných způsobů stání v Ostravě nebo v některém z menších měst v okolí Mošnova. Volte podle vašich požadavků na případné hlídání vozu a na míru komfortu. Napište nám do komentáře, co byste zvolili vy! Nechali byste auto volně na ulici a zařídili si odvoz k letadlu, anebo byste se raději spolehli na služby hlídacích center?

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací