Do zahraničí s dětmi bez cestovního pojištění? Nemyslitelné!

09.09.2018

Cestování s dětmi je vždycky náročnější, než kdybyste je nechali doma prarodičům. Jenže který rodič by si užil zahraniční dovolenou s pomyšlením, že děti jsou doma? Žádný. Nezbývá než vzít ratolesti s sebou a přizpůsobit jim program i ostatní aspekty. Hlavně je třeba myslet dopředu a připravit se i na nejhorší.

S dětmi musíte všechno naplánovat předem. Nemůžete si dovolit nemít domluvené ubytování či nevzít si s sebou zásobu jídla. Myslet byste měli i na cestovní pojištění.

Riziko úrazu je u dětí vyšší

I dospělí se často chovají nerozumně, nicméně s dětmi je riziko úrazu vyšší. Děti jsou neopatrné a vám se snadno stane, že je na chvíli spustíte z očí. Samy nezvládnou odhadnout své síly a rády zkoumají všechno, co jim přijde pod ruku. V zahraničí je toho na zkoumání opravdu dost – třeba mořská zvířátka. Takže se ani nenadějete a už dítě křičí, protože ho žahla medúza. Zatímco sami byste podobné ne tak zlé zranění nejspíš vydrželi, s dítětem si riskovat netroufnete a raději vyhledáte odborné ošetření. A přesně na to potřebujete dobré cestovní pojištění.

Děti mohou něco rozbít

Rozverné děti mohou snadno shodit drahou vázu v hotelu či rozbít něco v penzionu, kde jste ubytovaní. Co se dá dělat, stane se. Pokud máte uzavřené cestovní pojištění vztahující se i na případy způsobení škody třetí osobě, jste v suchu. Pojišťovna neštěstí proplatí.

S dětmi je složitější všechno

Jsou i další nepříjemnosti, které vás na dovolené mohou potkat. Ztratí se vám zavazadla, způsobíte zranění třetí osobě, zpozdí se vám let, a tím nestihnete navazující dopravu apod. Jsou to stresové situace a člověk kolikrát neví, co najednou dělat. I tohle je důvod, proč si zařídit cestovní pojištění. Zavoláte na asistenční linku a vyškolení odborníci vám poradí, jak se zachovat a jak získat finanční náhradu. Neriskujte cesty do zahraničí bez pojištění a navštivte stránku ERV Evropská pojišťovna.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací