Celoroční relaxace na Slovensku? Termální koupaliště Velký Meder, Senec a Dunajská Streda!

28.02.2019

Nejen parné letní dny jsou ideální pro vodní radovánky a wellness odpočinek. I v mrazivých dnech roku lze zažít to pravé dobrodružství, a to v aquaparcích a termálních koupalištích na západním Slovensku. Mrkněte se na pár tipů, díky kterým zažijete pohlazení na těle i na duši.

Dovolená anebo prodloužený víkend na Slovensku má hned několik výhod. Západní část země je snadno dosažitelná autem i vlakem a snadno se dorozumíte. Počítejte s kvalitními službami cestovního ruchu, rodinnými slevami, zajímavými sportovními i kulturními akcemi a návštěvou přírodních či historických drahokamů.

Velký Meder hraje prim!

Prvním tipem je populární termální koupaliště THERMAL CORVINUS Veľký Meder, které se nachází v lesoparku v regionu Podunajsko. Na první zjištění zláká celoročně otevřený vodní svět s 9 bazény, kde proudí termální voda. Díky jejímu blahodárnému účinku prospějete svalstvu a pohybovému ústrojí. Kompletní regenerace organismu je zaručena. Teplota vody se pohybuje od 25 do 37 stupňů Celsia. Venkovní areál je k dispozici pouze v létě a najdete zde plavecký bazén, tobogány a lanový park Tarzánie. Poblíž je samozřejmě i komfortní ubytování Velký Meder. Rodičům malých dětí přijdou vhod animační programy.

Krytý komplex je v provozu během celého roku od 9:00 do 21:00 hod. Samozřejmostí jsou dětský bazén, vodopády, perličková koupel, wellness, sauny, solná jeskyně anebo dětské hřiště. K pěkným výletním místům patří vodní dílo Gabčíkovo, vojenská pevnost v obci Komárno, Žitný ostrov.

Senec – unikát vodních světů

Jen kousek od českých hranic je letovisko Senec s celoročně otevřeným aquaparkem, jenž se pyšní teplotou vody z vrtu 28 – 38 stupňů Celsia. V létě funguje 11 a v zimě 6 bazénů. Nejen malé děti a milovníky adrenalinu potěší tobogány, vodní trysky, skluzavky, protiproudy a vodní deštník. K relaxaci poslouží klidový bazén s hydromasáží a perličkovou koupelí, wellness procedury a sauna.

Dunajská Streda – radovánky v létě i v zimě

Thermalpark v Dunajské Stredě je bez pochyby jedním z nejoblíbenějších, protože se nachází v oblasti Žitného ostrova. Léčivá termální voda je prospěšná pohybovému ústrojí a její teplota se pohybuje od 24 do 40 stupňů Celsia. Jedinečných 7 tobogánů, masážní bazény, vlnobití, chrliče, sauny, masáže a další wellness nabídka předčí vaše představy. Kroky turistů vedou také k místnímu římskokatolickému kostelu, Žlutému zámku a do muzea.

Kam ještě vyrazit?

Trefami do černého jsou rovněž další termální koupaliště s celoročním provozem. Za zmínku stojí Podhájská s wellness královstvím. Zdejší voda působí na kožní potíže, poruchy štítné žlázy či onemocnění dýchacích cest.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací