Zámek Karlova Koruna (okr. Hradec Králové)

Vytisknout s sebou

Výlet nás zavede na zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, okres Hradec Králové, kraj Královéhradecký. Zámek Karlova Koruna vidíme hned po příjezdu do města Chlumec nad Cidlinou ze směru jak od dálnice Exit 62, tak od města Městec Králové, ale prý je jeho silueta vidět, ať přijedete z kterékoliv světové strany. Tyčí se na nevelkém kopečku a je krásný. Zaparkovat můžeme buď na parkovišti pod zámkem nebo kdekoliv po městě - možností je dost.

My jsme si dali dobrý oběd v příjemné Zámecké restauraci (pod zámkem směrem od centra) a pokračovali parkem, až k samotné stavbě.

Otevírací doba je zde duben, květen, červen, září a říjen pouze víkendy a svátky. Červenec a srpen denně kromě pondělí. Je možné navštívit buď Historickou prohlídku s plným vstupným 90 Kč a sníženým 50 Kč nebo okruh 13. komnatu hraběte Oktaviána - tady je vstupné 110 Kč/70 Kč. Případně nabízí i možnost pro děti v podobě Dětské prohlídky s Norou - cena 60 Kč plné, 40 Kč snížené či rodinné vstupné za 180 Kč.

Zámek patří rodu Kinských a byl postaven v letech 1721 - 1723 za vlády Františka Ferdinanda Kinského, který si k výstavbě přizval vynikající umělce své doby - českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho - Aichela a pražského stavitele Františka Maxmiliána Kaňku. Na počest návštěvy císaře Karla IV. byl pojmenován Karlova Koruna.

Za vidění stojí samozřejmě i rozlehlý park. My se projdeme a kocháme se, děti si to mohou užít po svém. Stačí na pokladně zakoupit Pohádkového průvodce s úkoly a vzhůru do parku. Pohádková cesta parkem je složena ze dvou okruhů, a to okruh Víl (645m) - ten je označen fialovou barvou, má 8 stanovišť a okruh Strašidel a skřítků (1.000m) - označený zelenou barvou a má 11 stanovišť.

Více najdete na www.karlovakoruna-zamek.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Naučná stezka za Strašidly - Zábavnou formou stezka představuje dětem všechna strašidla, která mohou u nás spatřit
Městské hřiště Chlumec nad Cidlinou - Poblíž zámeckého parku najdete dětské hřiště pro vaše děti.
Rákosníčkovo hřiště Chlumec nad Cidlinou - Nádherné dětské hřiště, které vaše děti nezklame

Kam na výlet v okolí

Biopark Štít

  • 0 km
  • 1 / 5

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Naučná stezka Dobšice

  • 2,5 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Karlova Koruna

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací