Výlet na Pulčínské skály (okr. Vsetín)

Vytisknout s sebou

Na výlet k největšímu pískovcovému skalnímu městu v Karpatech se vydáváme na Valašsko do vesničky Pulčín, který se nachází 20 km jižně od Vsetína. Pulčínské skály, které se nacházejí na kopci Hradisko, jsou od roku 1989 vyhlášeny národní přírodní rezervací.

Auto necháváme zaparkované na placeném parkovišti v Pulčíně (49.2201136N, 18.0765658E), cena za celodenní parkování je lidových 50 Kč a podle rozcestníku u parkoviště se vydáváme po červené turistické značce směrem ke skalám. Cesta až k rozcestníku je pohodová, z cesty si můžeme odskočit shlédnout také 2 metry vysoký Pulčínský vodopád nebo až ke skalním útvarům Přední a Zadní kostel. My na rozcestí pokračujeme ke skalám po modré značce a začíná nám prudké stoupání po schodech. Pod vrcholem jsou také zbytky skalního hradu Pulčín, ze kterého jsou dochované jen vytesané schody. Dojdeme na vrchol Hradisko, kde je ze skal krásná vyhlídka do okolí. Zpět se vracíme stejnou cestou k rozcestí Pod hradiskem, odkud pokračujeme po červené značce z prudkého kopce přes les, pak přes louku na rozcestí Pulčínské skály odkud se vracíme stejnou cestou do Pulčína.

Na tento výlet můžete vyrazit také vlakem do železniční stanice Lidečko ves odkud můžete dále pokračovat autobusem č. 940037 do Pulčína (konečná zastávka Francova Lhota, Pulčín) nebo se z nádraží vydat rovnou pěšky ke křižovatce a připojit se na modrou turistickou stezku. V samotném Lidečku pak najdete další významný skalní útvar Čertovy skály.

Na tento výlet kočárky zanechte doma, pro malé turisty zvolte vhodné nosítko. Občerstvit se můžete ve dvou restauracích v obci.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Čertovy skály

 • 1 km
 • 3 / 5

Betlém v Horním Lidči

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Z Valašské Polanky na Lány

 • 5 km
 • 3 / 5

Procházka obcí Huslenky

 • 0,5 - 1 km
 • 1 / 5

Ze Seninky na rozhlednu Vartovna

 • 5 km
 • 3 / 5

Procházka po Vsetíně

 • 2 - 3 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Výlet na Pulčínské skály

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací