WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Telč (okr. Jihlava)

Jihočeský Telč byl v roce 1992 právem zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nádherné náměstí s gotickými a renesančními domy s podloubími je obklopeno rybníky a zámkem s kouzelným parkem. K dalším památkám v centru města patří kostely sv. Jakuba Staršího, sv. Ducha a kostel Jména Ježíš. Na telčském předměstí Staré Město je pak kostel Matky Boží a ve čtvrti Podolí je barokní kostel sv. Anny.

Ve městě určitě navštivte náměstí s krásnými domy, procházejte se podloubími a vystoupejte na 53 metrů vysokou vyhlídkovou věž kostela svatého Jakuba. Naskytne se vám krásný výhled na celé centrum, Ulický a Štěpnický rybník a také na zámek. Na náměstí Zachariáše z Hradce se také často konají trhy nebo jiné kulturní akce. Krásný zámek je vrcholným dílem renesanční architektury a jsou v něm dochované dobové interiéry. Také navštivte rozlehlý zámecký park či skleník. V zámeckém areálu je Galerie Jana Zrzavého a Městské muzeum, v němž je k vidění pohyblivý betlém, archeologické nálezy z okolí Telče nebo keramika z Lidové malírny.

Za zábavou můžete vyrazit do Muzea techniky, Muzea Vysočiny nebo do Telčského domu na náměstí Zachariáše z Hradce. Ve sklepení domu se nachází skřítčí svět, modely železnic a další zábavné atrakce pro děti. Blízko Telče také můžete zajít na rozhlednu Oslednice, ze které je hezký výhled na město.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Z Telče na rozhlednu Oslednice

  • 1,5 km
  • 2 / 5

Poutní místo Kostelní Vydří

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Velká Lhota u Dačic

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Státní zámek Dačice

  • 1 - 2 km
  • 1 / 5

Betlémy v Třešti

  • 1 - 5 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Telč

31.08.2018

Telč je rodu ženského a je na vysočině.