Střekovská vyhlídka aneb Malé Sedlo (okr. Ústí nad Labem)

Vytisknout s sebou

Nejlepší parkování pro výstup na tuto krásnou roztomilou rozhlednu je na náměstí. Dále je pod odbočkou na zelenou stezku, ale to je pouze pro jedno auto. Celá cesta až k rozhledně vede po zelené. Cesta je příjemná, po většinu trasy vhodná i pro kočárek. Na rozlehlém prostranství u rozhledny děti (i některé dospělé) zaujme především houpačka zavěšená na stromě.

Rozhledna je 8,2 metru vysoká s celkovým počtem 47 schodů a byla zpřístupněná roku 2010. Rozhledna má malou výšku z důvodu zásahu správy CHKO, původně měla být pouze 5,5 metru, ale zjistilo se, že by přes okolní stromy nebylo nic vidět a tak se o kus zvýšila. Po navýšení již nádhernému rozhledu z této rozhledny nic nebrání. A že je opravdu nádherný! Labské vrchy, Větruše, Střížovický vrch, Krušné hory, Mariánská skála, Erbenova vyhlídka, téměř celé Ústí nad Labem společně s Labem. Pohled je omezen pouze směrem k Děčínu.

Celá náhorní plošina měla být původně rekreačním, odpočinkovým místem. Z těchto záměrů je zde ale pouze rozhledna a několik laviček na okraji plochy směrem k Větruši. Ale z těchto laviček vidíte zase další prostor, který je z rozhledny skryt a to Labe mezi Vrkočem a Střekovem. Toto místo je plné pohody a klidu. Dodělá-li se zázemí a například zkulturní ohniště, bude zde opravdu nádherná oáza klidu nad celým Ústím s nejkrásnějším pohledem z ústeckých rozhleden.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Střekovská vyhlídka aneb Malé Sedlo

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací