Stezka Valaška (okr. Vsetín)

Vytisknout s sebou

Na stezku Valaška, která je jedna z dalších stezek v korunách stromů se můžete vydat buď lanovkou z Trojanovic a nebo autem (parkovné 150 Kč), autobusem na parkoviště pod Pustevny a pak cestou po pěší. Odvážlivci pak mohou využít i kol a koloběžek, nejčastěji na sjezd dolů z Pusteven.

Stezka Vlaška je poměrně mladou stezkou, otevřenou v roce 2019, ale už teď jí navštívilo mnoho dobrodruhů. Výjmečná je tím, že je zde skywalk nejdelší skleněná vysunutá vyhlídková plošina v Evropě měřící 7 metrů, trampolíny a hlavně himalájský závěsný chodník dlouhý 150m, jediný v České republice. Nejvyšší bod stezky měřící celkem 610 m je v 1099 m n.m. a výhledy jsou opravdu nezapomenutelné. Od země měří stezka 15,2 metrů, což s porovnáním s jinými není mnoho.

Při pěkném počasí dohlednete do Jeseníků, ale třeba i na Slovensko. Stezka je sice bezbariérovám, ale přístup k ní je docela náročný, máme sportovní kočárek a bylo ho potřeba párkrát poponést, neumím si představit přístup pro vozíčkáře, třeba se časem přístup vylepší. Co nás mile potěšilo, byly kamenné sochy zvířat v úvodu stezky, kde si mohly děti přečíst i nějaké zajímavosti.

Otevírací doba je v letních měsících od 9 - 19 h. přes rok pak zhruba od půl 10 do 16 hod.

Vstupné:
dospělý 220,-
dítě (4-14) a důchodce nad 65 let 170,-
rodina (2+3) 600 ,-

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Stezka Valaška

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací