Sochy v Rožnově pod Radhoštěm (okr. Vsetín)
Vytisknout s sebou
Rožnov pod Radhoštěm je malebným koutem v naší zemi. Mnozí tento kout znají jako místo folklorních akcí v místním nádherném skanzenu. Rožnov pod Radhoštěm však v minulosti býval skvělým místem k odpočinku a léčení. Byly zde kupříkladu lázně k léčbě plicních chorob, takže Rožnov navštívilo mnoho tehdy známých osobností.
V současné době je Rožnov pod Radhoštěm také skvělé místo k příjemným procházkám. Korzovat můžete v centru města i městským rozsáhlým parkem, který se line kolem rožnovské Bečvy. Zde stojí za pozornost několik soch.
Předně je to busta Františka Palackého, který Rožnov osobně za svého života navštívil. Při jedné z jeho návštěv ho přivítalo dokonce osm tisíc nadšených obyvatel měst. Bílou busta slavného českého historika najdete blízko městského parku. Socha pochází z roku 1879 a byla vyrobena z blanenské litiny.
V samotném městském parku pak stojí za pozornost socha v nadživotní velikosti, která zobrazuje Ondráše, což byl valašský rebel proti panstvu. Autorem této povedené bronzové plastiky je sochař Vladimír Navrátil.
Další sochy jsou k vidění na hlavním náměstí. Tomu vévodí socha prvního československého prezidenta Masaryka.
Některé původní sochy, které stály na hlavním náměstí, jsou k vidění v rožnovském skanzenu. Jde zejména o sochu svatého Floriána a svatého Jana Nepomuckého.
Hodnocení:
Zpět na mapu / seznam výletů


- Turistický region
- Východní Morava
- Délka výletu
- 2 km
- Náročnost
- 1 / 5
- Časová náročnost
- 0,5 - 1 hod.
- Typ trasy
- okruh
Zajímavosti, které lze na výletě vidět