WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Sladovna Písek - Galerie hrou (okr. Písek)

Krásně zrekonstruovanou budovu Sladovny najdeme v samotném centu Písku, přímo na břehu řeky Otavy. Přístup je průchodem u Městského úřadu z Velkého náměstí, kudy se dostaneme na vnitřní dvůr, odkud je možné vstoupit také do Prácheňského muzea. V přízemí Sladovny sídlí i Turistické informační centrum.

Sladovna byla za finanční účasti města Písku upravena na prostor, věnovaný zejména dětem. Ve čtyřech patrech zde můžeme navštívit nejen stálé expozice, ale i krátkodobé a dlouhodobé výstavy. Po zaplacení vstupného se můžeme pohybovat po celé Sladovně po celý den. V přízemí si můžeme odložit věci v šatně, kde jsou i uzamykatelné skříňky (zdarma), v každém patře najdeme toalety, k občerstvení slouží pouze nápojový automat na schodišti, jídlo si musíte přinést vlastní. Přístup je bezbariérový – je zde výtah, můžete i s kočárkem.

Hned v přízemí je ve velkém sále instalována expozice Mraveniště – jedná se vlastně o velkou hernu pro děti vytvořenou ze dřeva. Symbolizuje svým tvarem a tématikou život mravenců – děti si u vchodu mohou vzít na hlavu čelenku s tykadélky, na záda mravenčí obleček a pak už mohou prozkoumávat chodbičky a skulinky, pečovat o vajíčka a larvičky, svézt se na skluzavce nebo se dočíst informace ze života mravenců.

V prvním patře je v současné době (2018/2019) instalována expozice věnovaná životu včel – děti si mohou projít včelím úlem, nakrmit a uspat larvičky včel, vyčistit buňku a po splnění všech úkolů mohou přes královninu buňku projít do herny, kde jsou houpačky a dětmi oblíbená lanovka.

V dalších patrech je pak výstava Radka Pilaře (píseckého rodáka a autora obrázků Rumcajse a jeho rodiny), expozice Po stopách ilustrace, svíčkárna Rodas – zde si děti mohou vyrobit svíčku, mýdlo či jiný výrobek. Pro nejmenší děti do 6-ti let je určená herna zvaná Pilařiště.

Vstup do Mraveniště, Pilařiště a výstavu Včel je bez obuvi – doporučujeme přibalit bačkůrky, i když se dá jít i v ponožkách – v prostorách je teplo a čisto.
Informace o otevírací době, výši vstupného a aktuálních akcích zde: www.sladovna.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Na ostrově - Oplocené hřiště vedle restaurace. Vy se najíte a vaše děti zabaví.
U lipové aleje - Pěkné, nové, oplocené dětské hřiště Lidl :) Naleznete zde houpačky, skluzavku, kolotoč, domeček, pískoviště.
Husovo náměstí - Zánovní hřiště v městském parku s chybějícími závěsnými houpačkami
Smetanovo náměstí - Pěkné hřiště se spoustou herních prvků, které využijí děti různého věku. Okolo hřiště vzrostlé stromy.
Mírového náměstí - Pěkné a moderní dětské hřiště, zrekonstruované v roce 2010.
Palackého sady II. - Dětské hřiště v parku Palackého sadů, poblíž ulice Tylova.
Palackého sady III. - Středně velké dětské hřiště u západního okraje Palackého sadů.
Palackého sady I. - Malé dětské hřiště naproti kavárně Park Café 67. Neoplocené, jsou tu vlastně jen 3 pružinové houpačky.
Na Ostrově - Krásné dětské hřiště umístěné na městském ostrově v centru města Písek, obklopené řekou Otavou. Hřiště je přístupné z lávky, spojující oba břehy. Je v...
Václavské náměstí - Venkovní dětské hřiště dostupné v příjemném prostředí zeleně na Václavském náměstí v Písku.
Strakonická - Krásné velké a moderní dětské hřiště, které je otevřené pro celou širokou veřejnost po celý rok.
Dr. M. Horákové - Moc pěkné velké a udržované dětské hřiště v ulici Dr. M. Horákové v Písku.
Hřiště v Parku - Malé i velké děti se vyřádí na tomto moderním dětském hřišti, které mimo jiné nabízí i posezení pro dospělé
Budovatelská - Hřiště pro děti střední velikosti s lavičkami pro rodiče.
U Mehelnického potoka - Dětské hřiště, které je vám k dispozici po celý rok.

Kam na výlet v okolí

Prácheňské muzeum Písek

 • 0 km
 • 1 / 5

Z Písku na rozhlednu Jarník

 • 6 - 8 km
 • 2 / 5

Město Písek - kamenný most

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Lesní dřeviny

 • 3 km
 • 1 / 5

Za pohádkou do Pohádkové kovárny v Selibově

 • 0 km
 • 1 / 5

Lázně a zámek Vráž

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Podolský most

 • 0 km
 • 1 / 5

Romantická vyhlídka na Zvíkov

 • 8 - 9 km
 • 3 / 5

Zvíkov

 • 0 - 2 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Sladovna Písek - Galerie hrou