Z Písku na rozhlednu Jarník (okr. Písek)

Vytisknout s sebou

Tuto železnou rozhlednu, která slouží jako vysílač mobilního operátora, najdeme od roku 1997 na kopci Jarník cca 4km východně od centra města Písek. Stojí v nadmořské výšce 609 metrů nad mořem, obklopena hlubokými lesy, které jsou protkány sítí turistických i naučných stezek a přímo vybízejí obyvatele i návštěvníky Písku k procházkám přírodou.

Věž rozhledny je vysoká necelých 60 metrů s vyhlídkovou plošinou umístěnou 35 metrů nad zemí. Na vyhlídkovou plošinu vede 182 celokovových schodů, spirálovitě se otáčejících kolem středového sloupu věže.

Návštěvní doba je v letní sezoně každý den, v zimním období (prosinec-duben) pouze o víkendech a svátcích. V případě uzamčení rozhledny je možné si vyzvednout klíče v nedaleké chatě Živec, která se objevila ve filmu Hogo fogo Homolka. Vstup na rozhlednu je zdarma.

Výhled z ní je parádní – město Písek máme jako na dlani, dále dohlédneme nejen na Písecké hory, ale také na vzdálenější Brdy s vrcholy Tokem a Prahou, Novohradské hory, Blanský les s Kletí či na šumavský Boubín, Plesnou a řadu dalších vrchů, pozorovat můžeme také zříceninu hradu Choustník. Velkou výhodou jsou popisky, umístěné na vyhlídkové plošině, které nám pomohou s identifikací vrcholů, které vidíme.

Přístup: k rozhledně je možno dostat se pouze pěšky z centra města (od Kamenného mostu) po červené turistické značce k rozcestí U Vodáka a odtud po modré TZ. Jedná se o příjemnou nenáročnou procházku v délce cca 4 kilometry. Autem možno dojet na parkoviště U Vodáka (dále je zákaz vjezdu) a odtud pokračovat po modré TZ až k rozhledně – celkem necelé 2 km.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Dr. M. Horákové - Moc pěkné velké a udržované dětské hřiště v ulici Dr. M. Horákové v Písku.
Na Ostrově - Krásné dětské hřiště umístěné na městském ostrově v centru města Písek, obklopené řekou Otavou. Hřiště je přístupné z lávky, spojující oba břehy. Je v...
Mírového náměstí - Pěkné a moderní dětské hřiště, zrekonstruované v roce 2010.
Palackého sady II. - Dětské hřiště v parku Palackého sadů, poblíž ulice Tylova.
Palackého sady I. - Malé dětské hřiště naproti kavárně Park Café 67. Neoplocené, jsou tu vlastně jen 3 pružinové houpačky.
Palackého sady III. - Středně velké dětské hřiště u západního okraje Palackého sadů.

Kam na výlet v okolí

Prácheňské muzeum Písek

 • 0 km
 • 1 / 5

Město Písek - kamenný most

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Sladovna Písek - Galerie hrou

 • 0 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Lesní dřeviny

 • 3 km
 • 1 / 5

Za pohádkou do Pohádkové kovárny v Selibově

 • 0 km
 • 1 / 5

Lázně a zámek Vráž

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Podolský most

 • 0 km
 • 1 / 5

Zvíkov

 • 0 - 2 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z Písku na rozhlednu Jarník

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.