Rozhledna na Velkém Roudném (okr. Bruntál)

Vytisknout s sebou

Okolí Slezské Harty je takový trochu zapomenutý kraj. Neprávem. I zde se dají najít poklady. V tomto výletu se vydáme z vesnice Roudno na Velký Roudný. Cesta nevede po turistické stezce a není ani moc dobře značena. Takže doporučujeme důkladné studium mapy nebo rovnou mapu s navigací. Pro kočárek se cesta nehodí. Pro menší děti bude výstup příkrý, takže si možná budou stěžovat - ale zase není dlouhý, nahoře budeme hned.

Vyjdeme z vesnice Roudno od kostela sv. Michala a prakticky okamžitě polezeme do kopce. Měli bychom jít po naučné stezce, ale žádné naučné panely jsme bohužel nepotkali. Velký Roudný je bývalá sopka, což lze výborně poznat na barvě hlíny a kamenů. Cestou si proto všímáme různých zvláštností sopečného původu, děti určitě budou chtít nasbírat červenohnědé tufity či jakési slepence.

Těsně před vrcholkem nás bude provázet křížová cesta. Na vrcholu se nachází kaple a konečně i nějaké naučné panely, kde si můžeme přečíst pověst o trpaslících či geologickou historii Velkého Roudného. Především je zde ale dřevěná rozhledna, na kterou můžeme - zdarma - vylézt. Otevře se nám úchvatný výhled na velkou část Slezské Harty, okolní vesnice, pole, lesy a také na Jeseníky s Pradědem.

Až se pokocháme, můžeme se dolů vydat jinou cestou a bývalou sopku třeba obkroužit z druhé strany.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Vodní nádrž Slezská Harta

  • 5 km
  • 2 / 5

Retro výlet vlakem do lomu Svobodné Heřmanice

  • 2 km
  • 3 / 5

Zřícenina hradu Vildštejn

  • 7 km
  • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna na Velkém Roudném

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací