WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Rozhledna Háj - Heinberg (okr. Cheb)

Rozhledna na vrchu Háj je jednou z tzv. Bismarckových rozhleden. Tato mohutná kamenná rozhledna byla dostavěna a zpřístupněna v roce 1904. V současné době je po rekonstrukci, výhledu nebrání stromy a je přístupná zdarma od dubna do října ve všední dny i víkendy.

Na rozhlednu vede z města Aše modrá turistická značka. Vyrazíme od zámečku Aš, kde se nachází Národopisné a textilní muzeum. Pokud se rozhodneme pro jeho návštěvu, uvidíme zde tkalcovské stavy a další textilní stroje a také historické textilní výrobky, které pocházejí právě z Ašska - rukavice, uniformy, krajky a další. Přes silnici naproti muzeu se nachází dětské hřiště, kde si mohou děti pohrát před výstupem na vrch Háj. Z místních pamětihodností uvidíme po cestě ještě kostel sv. Mikuláše. Pak už opustíme město a budeme se pohybovat v zalesněné krajině. Po 1,7 km dorazíme na rozhlednu.

Zpět se můžeme vydat stejnou cestou opět po modré turistické značce, nebo si udělat malou zacházku k novému sportovnímu areálu s názvem Park setkávání a sportu Aš - Fichtelberg. Sportovní areál je každodenně přístupný pro veřejnost zdarma a funguje tu i půjčovna sportovního vybavení, pokud nemáte vlastní. Pro malé turisty je důležité, že je zde hezké dětské hřiště s pískovištěm i s hračkami, skluzavkou, prolézačkou, houpačkami. O pár metrů dál se nachází také venkovní posilovna a lanové centrum, které je určené dospělým a dětem od 10 let. Tato část je oplocená samostatně a narozdíl od dětského hřiště, které je přístupné v závislosti na otvírací době sportovního areálu, se nikdy neuzavírá. Možností je tu mnoho a více se dozvíme na této adrese: http://www.lesy-as.cz/kat7.html

Zpět do města se dostaneme po cyklistické stezce, která se asi po 600 m napojuje na modrou turistickou značku.

Pokud chceme jen navštívit rozhlednu a zaparkovat u ní autem co nejblíž, můžeme využít rozlehlé parkoviště právě u sportovního areálu. Parkování je zde zdarma a cesta k rozhledně je odsud dlouhá 1 km.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Sportovní areál vrch Háj - Dětské hřiště uvnitř oploceného sportovního areálu nazvaného Park setkávání a sportu Aš - Fichtelberg. Přístupné je zdarma přes vchod do areálu během ...

Kam na výlet v okolí

Goethova skalka

  • 1 - 2 km
  • 4 / 5

Výlet na hrad Seeberg

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

K pramenu Kyselka

  • 4 - 5 km
  • 2 / 5

Vildštejn

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Luby - naučná stezka Lubsko

  • 1 - 7 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Háj - Heinberg