Renesanční zámek Doudleby nad Orlicí (okr. Rychnov nad Kněžnou)

Vytisknout s sebou

Výlet nás zavede na renesanční zámek Doudleby nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou (Královéhradecký kraj). Autem se dostaneme až do blízkosti samotného zámku, kde se nachází zámecké parkoviště. A pak už můžeme procházet a jít kam potřebujeme.

Není zde totiž jen samotný zámek s parkem, ale v areálu najdeme i Muzeum přírodovědy, které stojí za vidění. A pro děti je tu úžasný Babiččin dvoreček, kde nenajdou žádná exotická zvířata, ale naopak ta domácí - krávy, ovce, kozy, slepice, králíky, kachny, prasátky či koně.

Zámek nám přijde velmi povědomý a hned u vstupu se dozvídáme proč - natáčel se zde totiž film Bathory. Prohlídku můžeme uskutečnit od dubna do října (duben, květen a říjen pouze víkendy; červen, červenec, srpen a září celý týden mimo pondělí). Vstupné je 120 Kč pro dospělé, slevněné pak 90 Kč - pro děti od 6 let, senioři a studenti).

Zámek nechal postavit roku 1588 Mikuláš Starší z Bubna. Rod Bubnů vlastnil stavbu nepřetržitě (kromě let 1948 - 1993). Původně sloužil jako letní sídlo, později jako lovecký zámek. Je dílem italských renesančních umělců. Má unikátní sgrafitovou výzdobu na vnějších i vnitřních průčelích, která je vysoce ceněna odborníky i širokou veřejností. Nyní je zámek v soukromém vlastnictví a patří paní Eleonoře Dujkové rozené Bubna-Litic.

Veškeré bližší info najdete na www.zamek-doudleby.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Rozhledna Vrbice

 • 0 km
 • 1 / 5

Potštejn

 • 4,5 km
 • 2 / 5

Minizoo Častolovice

 • 2 km
 • 1 / 5

Zámek a mini zoo Častolovice

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Litice

 • 1 - 2 km
 • 3 / 5

Zámecké parky v Žampachu (Arboretum Žampach)

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Renesanční zámek Doudleby nad Orlicí

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací