Po hřebenech nad Špindlem (okr. Trutnov)

Vytisknout s sebou

Tento nenáročný výlet zvládnou i nejmenší děti, vzdálenost je pouze 2 km, jde se víceméně po rovině s minimálním výškovým převýšením a po zpevněných cestách, cestou jsou dvě dětská hřiště a naučná stezka.

Výlet začínáme na autobusovém nádraží ve Špindlerově mlýně. Ze zastávky před nádražím u hlavní silnice je zastávka (na zemi viditelně označená) autobusu na Špindlerovu Boudu – jízdní řád a jízdné zde: http://www.mestospindleruvmlyn.cz/leto-2/doprava-v-lete/#.WWu9oLpuKM8, vozí i kočárky.

U Špindlerovy Boudy je přímo u parkoviště, kde nás autobus vysadí, krásné dětské hřiště - najdeme zde trampolínu, větší prolézačku se skluzavkami, závěsnou houpačku aj. Možnost občerstvení přímo ve Špindlerově Boudě, která je od hřiště vzdálena cca 50metrů. Poté, co se děti dostatečně vyřádí, pokračujeme po červené turistické značce po zpevněné štěrkové cestě do mírného stoupání směrem k rozcestí pod Petrovou Boudou. Cesta vede po hranici s Polskem, děti určitě ocení hru „najdi další hraniční kámen“.

Po cca 50 metrech začíná naučná stezka o ochraně krkonošských lesů - informační tabule jsou určeny spíše pro dospělé návštěvníky, nicméně i starší děti se z nich mohou přiučit. Dozví se, k jaké ekologické katastrofě došlo v Krkonoších během minulého století, proč Krkonošské lesy umíraly, jak vznikají kyselé deště a co v přírodě způsobují, co způsobily uměle vysazené monokultury smrku a další zajímavosti z historie Krkonošského národního parku.

Naučná stezka nás po cca 1 km dovede až na rozcestí s asfaltovou silnicí, po které se vydáme. Mírně klesáme až se po cca 700m napojíme na modrou turistickou značku a po dalších cca 100m na hlavní silnici se Špindlerovky do Špindlerova Mlýna. Pokračujeme po silnici stále mírným klesáním kolem Lužické boudy k Erlebachově boudě, před kterou je zastávka autobusu, kterým se vrátíme zpět do Špindlerova Mlýna.

V Erlebachově boudě je možnost občerstvení a toalet. Kousek pod ní stojí zrekonstruovaná kaple Sv. Františka, která určitě stojí za návštěvu. Za kapličkou najdeme malé dětské hřiště, které je volně přístupné, je zde dřevěná prolézačka se skluzavkou. Kolem Erlebachovy chaty se buduje krásný vodní parčík s jezírkem, potůčkem a funkčním mlýnským kolem, které děti určitě uchvátí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Erlebachova bouda - Malé hřiště, které však potěší děti na pěším výletě po hřebenech Krkonoš. Hřiště je volně přístupné, možnost občerstvení na zahrádce Erlebachovy boudy...
Malý Šišák - sportovní - Asfaltové sportovní hřiště u vojenské zotavovny. V blízkosti dětské hřiště.
Malý Šišák - Pěkné a udržované dětské hřiště u vojenské zotavovny.
Špindlerova Bouda - Dětské hřiště před Špindlerovou boudou s dřevěnými herními prvky. Toalety přístupné přímo ve Špindlerovce.

Kam na výlet v okolí

Špindlerova Bouda - Davidovy Boudy - Špindlerův Mlýn

 • 6 - 7 km
 • 3 / 5

Naučná stezka profesora Fanty

 • 2 km
 • 1 / 5

Ze Špindlerovy boudy na Sněžné jámy

 • 13 km
 • 4 / 5

Ze Špindlerovky přes Medvědí boudu na Dívčí lávky

 • 8 - 10 km
 • 3 / 5

Za skalními útvary do Krkonoš

 • 8 km
 • 3 / 5

Horská kaplička sv. Františka z Assisi

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Čertova strouha

 • 3 km
 • 5 / 5

Údolím Bílého Labe na Luční Boudu

 • 14 km
 • 4 / 5

Naučná stezka Labský důl

 • 7,5 - 14 km
 • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Po hřebenech nad Špindlem

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.