Okruh Šluknovem (okr. Děčín)

Vytisknout s sebou

Pro dnešní vycházku jsme si vybrali nejsevernější město v Čechách, kde si uděláme menší okruh - který lze pohodlně zvládnout i s kočárkem či odrážedlem. Zaparkujeme na prostorném náměstí, kde se parkuje bezplatně. Na nově zrekonstruovaném náměstí nás zaujme kamenná empírová kašna a i některé krásné domy - zejména budova Kulturního domu.
V horní části náměstí mezi lékárnou a cukrárnou procházíme dlážděným průchodem do mírného kopce až k bráně místního hřbitova, my máme hřbitovy rádi, tak pokračujeme centrální dlážděnou hřbitovní cestou nahoru. Kdo nechce jít hřbitovem, před jeho branou odbočí doprava a pak na hlavní silnici vlevo vystoupá ke křížové cestě (bohužel tu není chodník).
Na Křížovém vrchu si prohlédneme jednotlivé prvky unikátní Křížové cesty vč. opravených kaplí, Getsemannské zahrady a jednotlivá zastavení (s fotografiemi původních desek) cestě si uděláme krásnou procházku, jdou zde i lavičky, kde si dáme svačinu. Nahoře je i krásný výhled.

Pak pokračujeme dolů po Karlově ulici, odbočíme doprava a Šrámkovou ulicí přicházíme k místu s dětským hřištěm nad budovou Policie (bývalé zdravotní středisko). Tady si děti chvíli zařádí a pak pokračujeme areálem místního stadionu podél tribuny až do Žižkovy ulice, která nás z kopce dolů dovede ke křižovatce, po jejímž překonání stojíme před branou do zámeckého parku.

Park je prostorný a velice krásný, líbí se nám hlavně růžová zahrada s fontánkou. Je zde i cukrárna a pokud je pěkně, je možno posedět i venku. Ve Šluknovském zámku je informační středisko. Budova zámku má kromě zámeckého prohlídkového kruhu ve své nabídce vždy nějaké zajímavé výstavy a často jsou určeny dětem. My měli štěstí na výstavu angličáků.
Po prohlídce zámku pokračujeme parkem k rybníčkům a vycházíme mimo park a pak jdeme vlevo, míjíme odbočku k benzínce a tescu a pak na větší křižovatce přejdeme na druhou stranu a pokračujeme protější silnicí držíme se spíše vlevo až uvidíme kostel sv. Václava, kolem kterého projdeme a pokračujeme po vydlážděné Bezručově ulici zpátky na náměstí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U Stadionu - Dětské hřiště nedaleko centra u městského stadionu nad služebnou policie ČR. Kousek od dětského hřiště je i fitpark (za vstupní branou na stadion - na...
V Lužické ulici ve Šluknově - Dětské hřiště u bytovek v Lužické ulici. Sousedí s ním i fitpark (na rohu Lužické a Tyršovy ul.) Možnost parkovat hned vedle hřiště, nedaleko je i nád...
Budyšínská - Hřiště najdete mimo centrum směrem na Rožany (poblíž cyklostezky). Obsahuje modernější dřevěné prvky z akátového dřeva. Nad tímto dětskýkch hřištěm je...

Kam na výlet v okolí

Okruh Královstvím

  • 5 - 7 km
  • 2 / 5

Rozhledna Dýmník

  • 0 km
  • 3 / 5

Malý okruh Kyjovským údolím podél Křinice

  • 2,5 km
  • 3 / 5

Dům Českého Švýcarska

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Na Tokání

  • 9 - 10 km
  • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Okruh Šluknovem

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.