Objevte bývalý zámeček Pepčín (okr. Uherské Hradiště)

Vytisknout s sebou

V lese Obora stával do roku 1981 Zámeček Pepčín. Na konci druhé světové války byl zámeček vydrancován, poté chátral až byl jeho stav život ohrožující a nakonec byl na začátku 80. let zbořen úplně. V současné době se aktivisté snaží o zámeček jeho obnovu. V rámci posledních dobrovolnických prací byly odkryty základy zámečku.

Pepčín je lidové označení bývalého pseudorománského pětipatrového zámečku, který byl postaven na počátku 20. století hrabětem Václav Robert z Kounic, který ho nechal postavi pro svoji budoucí manželku Josefínu Horovou (Josefína= Pepička= Pepčín). Dominantou kraje byl však pouhých 76 let.

Nenáročný výlet vede podél památkově chráněného komplexu vinohradnických búd ve Vlčnově jejichž návštěva stojí zato. Tyto búdy sloužili především při ošetřování a práci na vlčnovských vinohradech, které jsou také známé. Celá obec Vlčnov je proslavena zejména kvůli Jízdě Králů (koná se poslední víkend v květnu). Výchozím bodem je kaplička, dále trasa vede pod vlčnovskýma búdama. Trasu lemují dřevěné sochy muzikantů. Na trase je dřevěná rozhledna s výhledem na okolní pole, na město Uherský Brod, vesnici Vlčnov a široké okolí.

Tradiční je silvestrovské setkání obyvatel Vlčnova, Drslavic a Hradčovic u Pepčína.

Trasa dostupná autem, které je možno odstavit na parkovišti pod búdama, kde je rovněž dětské hřiště. Autobusová zastávka je ve středu obce Vlčnov vzdálená cca 1,5km.

Trasa vede po cestách zpevněných šotolinou. Vhodná pro kočárek. V zimě možné běžky či sáně.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Okolo Hlubočku - Míkovice

  • 7 - 17 km
  • 4 / 5

Okolo přehrady Míkovice

  • 2 - 2,5 km
  • 1 / 5

Do Kunovic na letadla

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Blatnice pod Svatým Antonínkem

  • 0 - 5 km
  • 3 / 5

Kovozoo

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Objevte bývalý zámeček Pepčín

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací