Naučná stezka V souškách (okr. Kolín)

Vytisknout s sebou

Ve Starém Kolíně parta nadšenců nedávno vybudovala moc hezkou naučnou stezku. Stezka seznamuje s přírodou lužního lesa a starých meandrů řeky Labe. Je na ní 5 zastávek a několik interaktivních prvků, některé nejspíš znáte, některé nikoliv, třeba ptačí strom je unikát a moc hezký. Když budete pozorní můžete některé ptáky zahlédnout nebo zaslechnout, žijí tu žluny, strakapoudi, ťuhýci i ledňáčci, také řada obojživelníků a hmyzu (vážky, motýli, brouci, pavouci atd.). Ve zdejším tzv. Bašteckém lese z jara kvetou koberce dymnivek a sasanek, vystřídá je po chvíli medvědí česnek. Břehy vod zdobí kosatce žluté, vodní hladinu zase leknín bílý. Na podzim tu můžete spatřit ocún jesenní.

Stezka vede Bašteckým lesem na okraji Starého Kolína, začíná v ulici Veletovská, zaparkovat lze opodál ve stejné ulici, parkoviště uvidíte při příjezdu. Od parkoviště jdeme po silnici a po 300 m po lesní zpevněné cestě vlevo, po chvíli uhneme do lesa vpravo na lesní pěšinu. V této části je potřeba zrychlit, protože jsou tu houfy komárů. Vybavte se repelentem. Po pár minutách vycházíme z lesa a jdeme podél louky k Labi, uhneme vlevo a pokračujeme po proudu řeky. Dorazíme k slepému rameni, které dnes slouží jako přírodního koupaliště a má celkem dobré hodnocení. Vstup do vody je vhodný i pro děti, pláž je písečná a udržovaná, většinou je tu klid. Výlet lze tedy spojit i s koupáním.

V polovině cesty za koupalištěm najdete odbočku ke starým dubům V Souškách, které pocházejí z 18.století. Vrátíme se ke slepému rameni a pokračujeme po jeho okraji až k lesíku a stavení, kde se dáme vlevo. Tady se napojíme na zpevněnou cestu, na které jsme začínali. Poslední zastávkou je zmiňovaný ptačí strom. Pak už je to jen kousek zpět k parkovišti.

Okruh je dlouhý cca 4 km, je vhodný i pro sportovní kočárek. Po deštích tu bývá mokro, takže holínky sebou :)

Tip na restauraci: nejbližší restaurace je Baštecký pivovar, kde nejen pivo vaří :)

Ve Starém Kolíně můžete navštívit ještě statek se zvířáty.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Sportovní areál Starý Kolín - Pěkný volnočasový areál se nachází za budovou Kulturního domu nedaleko vlakové zastávky. Je tvořen dětským koutkem, běžeckým oválem, asfaltovým hřiště...
Workout Starý Kolín - Venkovní posilovna je určena pro mládež od 15 let a dospělé. K využití i stůl na ping-pong.

Kam na výlet v okolí

Kostel ve Starém Kolíně

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Černá struha u Starého Kolína

 • 2 km
 • 2 / 5

Statek Starý Kolín

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel v Konárovicích

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Ze Tří Dvorů do Veletova

 • 10 - 12 km
 • 2 / 5

Tvrz v Libenicích

 • 0 km
 • 1 / 5

Evangelický kostel v Libenicích

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka V souškách

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.