Naučná stezka Oborou Hvězda s Letohrádkem Hvězda (okr. Praha 6)

Vytisknout s sebou

Tento nenáročný výlet zvládnete i s nejmenšími dětmi, je možno jej jít pěšky s kočárkem, nebo jet na kole či odrážedle. O víkendu v případě krásného počasí je však třeba počítat s velkým množstvím návštěvníků a také volně pobíhajících psů.

Výlet začínáme na zastávce autobusu či tramvaje Vypich a odtud pokračujeme přes travnatou pláň směrem k hlavní Břevnovské bráně do obory Hvězda. Ještě než vstoupíme do obory, můžeme navštívit pěkné dětské hřiště nacházející se vpravo od vstupní brány. Pokud s sebou máme děti s kolem nebo odstrkovadlem, mohou si vedle dětského hřiště vyzkoušet své dovednosti také na volně přístupném dopravním hřišti.

Po projití vstupní bránou do obory se nacházíme na hlavní široké promenádě, která vede rovně přímo k letohrádku Hvězda. My se však vydáváme po naučné stezce, která je v oboře zřízena – je dlouhá cca 4km, má celkem 15 zastavení, ale pokud některá vynecháte, nic se nestane. Stezka není nijak značena, na každém ze zastavení je informační panel s mapkou obory a vyznačením všech stanovišť, takže orientace není tak náročná. Stezka vede lesem po lesních cestách, po dlouhodobých deštích zde může být bláto. Na jednotlivých informačních panelech se dozvíme informace o historii a vzniku obory a letohrádku, o zvířatech a rostlinách, které tu můžeme spatřit, také o myslivecké a lesnické činnosti v oboře aj.

Vydáváme se tedy od hlavní vstupní (Břevnovské) brány doprava lesem, příjemnou lesní cestou, ke vstupní bráně z Libocké ulice. Zde najdeme příjemné dětské hřiště s dřevěnými herními prvky, umístěné v příjemném stínu stromů. Odsud pokračujeme po široké zpevněné promenádě směrem k letohrádku. Při příchodu na upravené prostranství před letohrádkem navštěvujeme druhé dětské hřiště, které je zde umístěno opět v lesním porostu. V sezoně můžeme navštívit i vnitřní prostory letohrádku Hvězda, kde sídlí památník národního písemnictví, můžeme si prohlédnout expozice o bitvě na Bílé Hoře, nebo se občerstvit v místní kavárně.

Dále je ve výletu možno pokračovat po dalších panelech naučné stezky do zadní a méně navštěvované části obory k místnímu mokřadu a Studničnímu domku (vyznačeno na mapě). My se však již vydáváme cestou zpět, tentokrát po druhé šikmé široké promenádě, která nás dovede k bráně na Malý Břevnov. Za branou na travnaté pláni ještě vyzkoušíme venkovní posilovnu a pak již míříme k autobusové a tramvajové zastávce Obora Hvězda, odkud se vracíme domů.

Pokud chcete projít celou naučnou stezku, doporučuji si předem vytisknout plánek s její trasou pro lepší orientaci v terénu - http://www.stezky.info/fotogalerie/oborou-hvezda/planek-obory-hvezda.jpg

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Oborou Hvězda s Letohrádkem Hvězda

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací