Naučná stezka Kvíčovice (okr. Domažlice)

Vytisknout s sebou

Naučná stezka potěší hlavně děti, které si zde na třech zastaveních užijí hru s vodou, vzduchem a optickými klamy. Na druhé straně rybníka můžete také navštívit vyhlídkovou věž, která však není součástí naučné stezky.

Automobil zaparkujeme u rybníka na návsi, přejdeme potok a vydáme se vlevo. Půjdeme po silnici asi 150 metrů a za druhým mostem se vydáme doprava, cestou, která vede do lesa. Na této cestě postupně navštívíme 3 zastávky naučné stezky.

První zastávka naučné stezky je věnována vodě. Na informační ceduli se dozvíme něco o historii využití vody. Nejprve o splavování dřeva, pak o využití vody k pohonu strojů a nakonec o přehradách a vodních elektrárnách. V těchto místech se nachází studánka, ze které můžeme pumpou čerpat vodu do připravené nádoby. Z nádoby pak voda teče dřevěnými koryty a roztáčí malá mlýnská kola. Jedno kolo na sobě má připevněnou zvonkohru a hraje hezkou melodii.
První zastávka se nachází na souřadnicích 49.586147,13.065442

Druhá zastávka je věnována vzduchu. Na informační ceduli jsou informace o větrných mlýnech, současných větrných elektrárnách a druzích větrných turbín. Děti si zde mohou prakticky vyzkoušet sílu ručně ovládané turbíny (fénu), kterým mohou roztočit meteorologický větrník nebo sílu větru změřit na stupnici. Také zde můžeme poměřit sílu svého fouknutí do trubice s pingpongovým míčkem a zjistit, kdo dokáže míček vyfouknout výš.
Druhá zastávka se nachází na souřadnicích 49.583799,13.062253

Třetí zastávka se věnuje optickým klamům. Na stromě tu jsou připevněné různé části znaku vsi Kvíčovice a jsou zde připraveny 2 kukátka. Když se jimi podíváte, uvidíte znak vsi přesně tak, tak má vypadat. Na informačních cedulích je vysvětlena perspektiva a popsány různé optické klamy. Třetím zastavením stezka končí.
Třetí zastávka se nachází na souřadnicích 49.582314,13.061290

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Vyhlídková věž Kvíčovice - U vyhlídkové věže v Kvíčovicích se nachází několik herních prvků. Jsou tu 3 houpačky a několik posilovacích prvků. Najdete tu i ohniště pro opékání bu...
Kvíčovice - Jedná se o jedno ze dvou hřišť v malebné obci Kvíčovice. Nachází se u obecního úřadu a miniexpozice dětského idolu let minulých Štěpánky Haničincové.

Kam na výlet v okolí

Rozhledna na Šibeničním vrchu

  • 3,5 - 5 km
  • 3 / 5

Zámecký park Horšovský Týn

  • 3 km
  • 1 / 5

Naučná stezka Horšovskou oborou

  • 4 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Kvíčovice

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.