Muzeum Starý kvartýr v Lužicích (okr. Hodonín)

Vytisknout s sebou

Muzeum Starý kvartýr v Lužicích najdete ve středu obce. Lužice je malá jihomoravská obec, která je situovaná asi čtyři kilometry od Hodonína. Muzeum Starý kvartýr spravuje Muzeum tradic, historie i šikovnosti našich předků i současných obyvatel Lužic na Hodonínsku. Najdete ho na ulici Pekařská 116/23. Návštěvu muzea lze dohodnout telefonicky.

Za vznikem muzea stojí Muzejní spolek Starý Kvartýr v Lužicích, který je občanským sdružením. Tento muzejní spolek má v současnosti 34 aktivních členů. Další desítky aktivních osob v Lužicích se však velmi často podílí na aktivitách spolku. Muzejní spolek v Lužicích je členem Asociace muzeí a galerií České republiky. Kvartýr je stavení, které má číslo popisné 116. Tato budova má své neopakovatelné kouzlo a především těží ze svého "genius loci". Historický objekt je zachycen už na indikační skice stabilního katastru z roku 1827.

Dnes jsou prostory Starého Kvartýru využívány pro pořádání místních výstav na vybraná témata u příležitosti folklórních a křesťanských svátků a dalších významných výročí vesnice, která pochází ze 14. století. Před samotným muzeum pak stojí několik soch z pískovce. Obec Lužice má na svém katastru hned několik soch z pískovce. Jsou to sochy prací, které vytvořili absolventi středních uměleckých škol, kteří se v Lužicích účastní zdejšího pravidelného sochařského sympózia.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum Starý kvartýr v Lužicích

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací